Моніторинг ринку праці в Україні: новий проєкт від Уряду
Планується використання інформаційної системи ринку праці, розробленої на основі наданого Міжнародною організацією праці програмного забезпечення
На сайті ФПСУ розміщено для обговорення проєкт Постанови КМУ щодо реалізації експериментального проєкту зі запровадження використання в Україні інформаційної системи ринку праці для проведення моніторингу показників розвитку ринку праці.
Зокрема, постановою пропонується:
- запровадити в Україні інформаційну систему ринку праці на основі програмного забезпечення, яке стане дієвим інструментом для проведення моніторингу ринку праці;
- визначити процедуру проведення моніторингу ринку праці, його основні завдання, структуру, суб’єктів, а також механізм збору, обробки, узагальнення і поширення інформації про ситуацію на національному та регіональних ринках праці України на системній основі;
- механізм визначення основних показників розвитку праці для здійснення моніторингу ринку праці, їх зміни, уточнення та доповнення.
Планується, що реалізація експериментального проєкту буде здійснена протягом 2-х років з дня отримання відповідного програмного забезпечення. Координувати експериментальний проєкт буде Мінекономіки.
Моніторинг показників розвитку ринку праці – це систематичний збір, обробка, узагальнення та поширення інформації про ситуацію на національному та регіональних ринках праці та їх потреби, який формується на основі статистичних, адміністративних, інформаційно-аналітичних даних, результатів опитувань та обстежень.
Учасниками експериментального проєкту за згодою будуть ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська, Севастопольська міські державні адміністрації, обласні військово-цивільні адміністрації, органи місцевого самоврядування, Мінекономіки, державний центр зайнятості, Держстат, Мінсоцполітики, МОН, МЗС, Пенсійний фонд, ДМСУ, адміністрація держприкордонної служби, НАК, ДПС, НБУ, інші органи виконавчої влади, установи, організації включені до інформаційної системи ринку праці та структурні підрозділи міських держадміністрацій.
Оприлюднення основних показників для проведення моніторингу ринку праці, результатів моніторингу ринку праці, їх аналізу та іншої пов’язаної інформації здійснюється не створеному Мінекономіки єдиному вебсайті інформаційної системи ринку праці, вміст якого наповнюється суб’єктами моніторингу. Зокрема, до інформаційної системи будуть включатись:
- статистичні дані;
- адміністративні дані;
- опитування роботодавців щодо перспектив розвитку підприємств та працевлаштування населення, яке здійснюються регіональними центрами зайнятості;
- опитування випускників щодо їх працевлаштування, яке здійснюється МОН;
- інформація приватних агенств зайнятості, роботодавців;
- інші види даних стосовно формування національного та регіональних ринків праці.
Сам же моніторинг складатиметься з таких розділів:
- умови розвитку ринку праці;
- пропозиція робочої сили;
- витрати підприємств на утримання робочої сили;
- навчання протягом життя;
- попит на робочу силу.
https://news.dtkt.ua/labor/labor-relations/74978
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5848
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 0 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...