Мінімальна зарплата у 2023 році: який розмір очікувати

Мінімальна зарплата у 2023 році: який розмір очікувати

Про це повідомили у Федерації профспілок.

При цьому Міністерство фінансів не вбачає можливості підвищення мінімальної заробітної плати. А тому пропонує у 2023 р. залишити її в розмірі 6700 грн. Також запропоновано призупинити підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС на сьогоднішньому рівні. Це пояснюють тим, що зростання зазначеного показника потребуватиме значних видатків із державного бюджету.

Водночас, генеральний директор директорату розвитку ринку праці та умов оплати праці Мінекономіки Юрій Кузовий зазначив, що Мінфіну направлено пропозиції щодо встановлення мінімальної заробітної плати з 01.01.2023 р. на рівні 6700 грн з подальшим її підвищенням задля забезпечення рівня у 7250 грн у середньому на рік.

А от представники Сторони роботодавців підтримали позицію Мінфіну щодо збереження у 2023 році мінімальної заробітної плати на рівні 6700 грн.

Учасники переговорів від профспілкової Сторони, з огляду на складну економічну ситуацію в країні запропонували встановити мінімальну заробітну плату з 1 січня 2023 року виходячи із визначених на 2022 рік її розмірів, збільшених щонайменше на рівень інфляції.

Крім того, Сергій Романюк, заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України, наголосив на необхідності підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС. Ця пропозиція була підтримана Юрієм Кузовим, який поінформував, що міністерством готується проєкт рішення щодо підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС у зв'язку із зростанням з 01.10.2022 р. мінімальної заробітної плати до 6700 грн з метою збереження існуючого співвідношення між посадовим окладом працівника І тарифного розряду ЄТС та мінімальною заробітною платою на рівні 44,5%.

https://buh.ligazakon.net/news/212764_mnmalna-zarplata-u-2023-rots-yakiy-rozmr-ochkuvati

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад