За діяльністю у соцмережах кожного четвертого працюючого українця стежить керівництво
Більше половини офісних співробітників вважають, що стеження на робочому місці це нормально. Такі дані були отримані в результаті дослідження міжнародного кадрового порталу hh.ua.
Тільки 30% респондентів можуть з упевненістю сказати, що зараз за ними не стежать, не читають листування тане продивляються комп'ютер. Майже половина (43%) упевнені в тому, що стеження на роботі є, а чверть не можуть стверджувати нічого певного.
Незважаючи на таку обізнаність, через стеження в офісі кожен третій працівник мав неприємності. Найчастіше вони були пов'язані з тим, що роботодавець підловлював співробітника на сайтах з працевлаштування, у соціальних мережах або помічав співробітника за "бесідами з друзями".
У більшості випадків серйозних наслідків не було - звільнитися довелося лише 12% з тих, кого "засікли" за неслужбовою діяльністю. В інших випадках роботодавець проводив виховні бесіди (50%), урізав премії (16%) або штрафував (7%), закривав доступ до соцмереж і сайтів з пошуку роботи (7%).
Найпопулярніший спосіб «шифруватися" від начальства - уникати компрометуючих тем у розмовах, особливо з колегами, а також видаляти історію з комп'ютера (чистити кукі, видаляти історію переглянутого в Інтернеті, не зберігати особисте листування). Майже кожен третій взагалі нічого не приховує від роботодавця - 23% тому, що приховувати нема чого, а 10% тому, що їм взагалі все одно, що буде думати про них їхній наймач.
Найбільш неприємним ефектом спостереження за персоналом є емоційний дискомфорт співробітників. Саме відчуття, що за тобою стежать, найбільше тисне на респондентів.
Не подобаються опитаним також камери стеження та турнікети, які фіксують час приходу й відходу, а також системи обліку робочого часу. Лише 17% сказали про те, що стеження не відчувають і воно їх не напружує.
А ось реагують на "великого брата" в офісі респонденти досить спокійно. Тільки 6% готові відстоювати свої права в суді, якщо буде виявлено порушення їхніх прав на приватне життя, ще 20% подумають над звільненням, 14% спробують мирно вирішити ситуацію на робочому місці. Але більшість респондентів (60%) вважають таку ситуацію нормальною політикою захисту інтересів.
Чверть респондентів точно знають, що начальство переглядає їхні сторінки в соцмережах, а кожен третій (34%) хоча і не впевнений, але підозрює, що так і є.
Більшості опитаних (42%) абсолютно все одно чи цікавиться начальник Інтернет-активністю співробітника, майже 20% вдоволені увагою до своєї особистої життям, трохи більше респондентів вважають, що це вторгнення на їхню особисту територію (31%), ще 7% не визначилися як до цього ставитися.
Незважаючи на різне ставлення до перегляду приватних сторінок наймачем, тільки 28% респондентів жодним чином не змінили свою поведінку в Інтернеті. Чверть опитаних почали рідше писати в публічному доступі, кожен третій перестав писати про роботу, 16% перестали ділитися відвертими та приватними фото.
Дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua. В опитуванні брали участь 1408 респондентів з різних регіонів України.
Джерело: http://biz.liga.net/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5847
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...