58% усіх вакансій пропонують у Києві
Трудова міграція - характерне явище ринку праці, і залежить воно від багатьох факторів, в першу чергу, від наявності роботи в конкретному регіоні. Сумарно на частку перших п'яти (після столиці) регіонів припадає ще чверть усіх вакансій. Таким чином, на інші 19 областей і Крим припадає лише 17% пропозицій про роботу.
Та й співвідношення кількості резюме і вакансій у Києві нижче, ніж в інших регіонах країни. Наприклад, в Одесі hh.Індекс в середньому 3,43 (на одну вакансію припадає більше трьох претендентів), у Криму, Запоріжжі, Дніпропетровську майже 3. У той же час у Києві цей показник не сягає навіть 2.5.
Рівень затребуваності фахівців на ринку відображає hh.Індекс. Це співвідношення кількості розміщених резюме і вакансій. Наприклад, на одну розміщену вакансію у Києві (hh.Індекс 2,5) претендує два з половиною кандидати. Очевидно, що подібна диспропорція - привід до значної трудової міграції у великі міста і, в першу чергу, у столицю.
Визначити скільки ж реально приїжджих в тому чи іншому місті досить важко - хтось приїхав ще студентом і вже міцно осів, хтось хоче змінити роботу з провінційної на столичну, а комусь вже світить посада "запрошеної зірки" або експата.
Найвищу мобільність на ринку праці мають продажники, фахівці інформаційних технологій та керівні працівники. Очевидно, що для всіх найголовнішим залишається фінансове питання. Але якщо для фахівців з продажу воно майже єдине, то для айтішників, багато з яких працюють в аутсорсинговому середовищі на проектній основі, ще має значення наявність постійних цікавих проектів. З керівними кадрами картина очевидна - після деякої сходинки у кар'єрному зростанні в рамках одного регіону досить часто стає тісно і переїзд - гарна можливість професійного зростання.
При чому в останньому випадку тенденція двостороння - з регіонів переїжджають до Києва ті, хто "виросли" з рідного міста, а для київських представників керівного кадрового резерву провінція - це шанс зайняти вищу сходинку у службовій ієрархії.
Відсоток тих, хто шукає роботу в одному місті, відносно невеликий. Як правило, пошуки роботи починаються з переїзду. Наприклад, серед усіх претендентів, які шукають роботу в Києві у сфері "Керівні працівники", тільки 21% проживають за межами столиці, по інших професійних сферах цей показник ще нижчий.
Різні регіони по-різному привабливі для претендентів, очевидно, що в абсолютному вимірі лідирує Київ, саме сюди прагне більша кількість тих, хто готовий переїхати. З іншого боку, у відносному відсотковому вимірі лідер серед регіонів - Львів. До столиці Західної України прагне переїхати найбільша кількість кандидатів у порівнянні з тим, скільки людей вже проживає у Львові і шукає тут роботу.
Україна як роботодавець не дуже приваблива країна. З тих, хто хоче працювати в нашій країні, 94% вже проживають тут і тільки 6% готові розглядати пропозиції для переїзду через кордон. У свою чергу найбільш популярними регіонами для українців, які працюють в офісах, залишаються країни Західної Європи, Росія. Трохи менш популярні США та Канада.
За матеріалами HeadHunter
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5847
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...