В Україні брак кваліфікованого робочого персоналу

Робочий персонал входить до топ-5 галузей з низькою конкуренцією на ринку праці. hh.індекс (співвідношення кількості розміщених резюме і вакансій) становить 0,9, тобто на одну вакансію претендує менш, ніж одна людина. Це значно краще ситуації на ринку праці в цілому: середній hh.індекс для всієї України становить 1,8-2,2. Непоганою є і середня зарплата кваліфікованого працівника - 5500 грн - не менше, ніж у офісних працівників по Україні. Статистика свідчить: попит на робочий персонал зростає - за останній рік кількість вакансій у профсфері зросла на 22%.
Найвища конкуренція на ринку праці в цій профсфері серед зварювальників, сантехніків, електриків і слюсарів. Що цікаво, роботодавцям бракує не механіків і швачок, а двірників і прибиральниць. hh.індекс для цих професій становить лише 0,4, тобто на одного кваліфікованого працівника - дві з половиною вакансії.
Профсфера "робочий персонал" - переважно для чоловіків. Як зазначено в дослідженні гендерної сегрегації ринку праці, жінки рідко (тільки 15% випадків) розміщують свої резюме для пошуку роботи серед "робочого персоналу".
Роботодавці також мають чіткі гендерні очікування щодо кандидатів. У 2012 році на Міжнародному кадровому порталі hh.ua у вакансіях профсфери "робочий персонал" у 60% вакансій бажаним кандидатом був чоловік (серед оголошень, в яких зазначалася стать).
Робоча область відкрита для людей без досвіду роботи. 36% вакансій - розраховані на новачків ринку праці. А половина пропозицій працевлаштування стосується кандидатів з невеликим досвідом (від одного до трьох років). І лише 2% вакансій - для людей з досвідом більше шести років.
Незважаючи на очікуваний невеликий досвід роботи, оплата робочих спеціальностей виявляється достатньо гідною. Зокрема, 15% вакансій з вказаною зарплатою передбачають більше 10 тис. грн.
Робочі професії пов'язані не тільки з традиційним повним днем. Десята частина вакансій робочої профсфери пропонує змінний графік роботи. Трохи менше пропозицій роботи з гнучким графіком - мрією більшості українців, як свідчать результати недавнього дослідження.
У порівнянні з ринком праці України в цілому, профсфера "робочий персонал" більш децентралізована та непогано представлена в східній частині України (зокрема, в Донецькій і Дніпропетровській областях).

delo.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад