Українські роботодавці віддають перевагу чоловікам
Найчастіше дами були зайняті в легкій промисловості, сфері послуг, охороні здоров'я, освіті і торгівлі. Багатьом з них урізали зарплату, позбавляли різних мотиваційних бонусів, знижували на посаді або зовсім скорочували. «Якщо роботодавцю доводилося вибирати, кого скорочувати, жінку або чоловіка однієї і тієї ж спеціальності та рівня кваліфікації, то багато скорочували жінку», - підтвердив «Вістям» заступник голови Конфедерації роботодавців України Дмитро Олійник.
Основний аргумент «проти»: жінки, крім своїх лікарняних, будуть йти на лікарняний через хворобу дитини. До того ж, на відміну від чоловіків, вони не завжди готові затримуватися на роботі або приходити раніше, тому що їм потрібно вести дитину до садка чи забирати.
Перенавчалися й отримували менше
Щоб не залишитися взагалі без роботи, практично всі жінки погоджувалися на меншу зарплату, шукали роботу не за фахом або нарешті влаштовувалися «за дипломом». Оклад в останньому випадку також був менше середньоринкового через відсутність досвіду роботи. «Ті, хто довго не міг знайти роботу, перенавчалися на інші спеціальності. Найчастіше навчання було за свій рахунок або ж від Держцентру зайнятості. Але і це не гарантувало швидкого працевлаштування», - каже керівник Дослідницького центру HeadHunter Уляна Ходорівська. Тоді ж, за її словами, була відзначена трудова міграція: іногородні виїжджали з великих міст додому, оскільки не могли оплачувати оренду житла.
Рідше жінкам вдавалося влаштуватися на роботу не за фахом, де роботодавець оплачував навчання або ж прикріплював новачка до досвідченішого співробітнику. «У компанії переслідували, таким чином, декілька цілей: виховували фахівця потрібної кваліфікації, платили йому менше, а отримували працьовитого працівника, який дуже старається і вдячний, що його взяли на роботу», - пояснила Ходорівська.
Пощастило кожній десятій
Співробітники кадрового порталу розповіли «Вістям», що до 2009-2010 років більшість жінок все ж знайшли роботу чи підробіток.
У теж час, як довело дослідження, від економічної кризи постраждали не всі жінки. У деяких все ж відбулися позитивні зміни: вдалося знайти хорошу роботу та збільшити свої доходи. «Підвищення домоглися ті, хто зміг в період кризи присвятити час собі і пройти курси підвищення кваліфікації. І ті, кому додали обов'язків після скорочення колег. Таких жінок менше 10%», - стверджують аналітики HeadHunter.
Криза ще відчувається
Сьогодні роботодавці продовжують економити на оплаті праці і намагаються не розширювати штат. Наприклад, замість того, щоб ввести нову робочу одиницю, вони намагаються розподілити обов'язки між кількома уже працюючими співробітниками, не оплачуючи переробку. Все частіше стали скорочувати оклади, премії, а заохочувати співробітників тільки при відчутних досягненнях. Проблеми з працевлаштуванням все ще виникають у працівників вищого менеджменту, юристів, фінансистів, маркетологів і навіть ІТ-фахівців. Правда, тут вже його стать не має значення.
«Я вибираю того, хто готовий більше викладатися на роботі, хоча жінки зазвичай просять зарплату на 15-25% нижче, ніж чоловіки, і це дає роботодавцеві можливість зекономити», - зізналася нам Світлана Супрун, менеджер з підбору персоналу київської компанії, яка надає клієнтам професійні послуги в сфері аудиту, бухгалтерського та податкового обліку.
До речі, незалежно від кризи, на деякі спеціальності представниць слабкої статі взагалі майже не беруть. «За фізіологічним складом розуму жінки не підходять для роботи програмістами або системними адміністраторами, тому роботу швидше отримає чоловік», - сказав «Вістям» директор з персоналу компанії з розробки та продажу комп'ютерних продуктів Citysites Іван Чулков.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5847
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...