Названо професії, які ламають психіку
Справді, після закінчення досить тривалого часу (п'ять і більше років) професія незмінно накладає на особистість людини відповідний відбиток, в тому числі негативний, хоча, здавалося б, по суті своїй нічого неадекватного не має. Наводимо невеликий перелік таких професій.
1. Юрист
Як правило, цю професію обирають люди дуже скрупульозні та недовірливі («Як би чого не вийшло...»). З часом ці якості нерідко доходять до абсурду, що відштовхує «нормальних» людей, адже навіть в особистих відносинах юристи починають шукати якийсь підступ. Нарешті, гіперінформірованность правознавців може запросто перетворити їх на похмурих «ботаніків».
2. Бухгалтер
Відомий жарт, що «бухгалтер» - це «діагноз». І справді, деякі люди цієї професії настільки вживаються в свій діловий образ, що навіть переносять скрупульозність і «любов» до цифр в особисте життя. У бухгалтерів заведено все робити чітко та правильно, тому щось екстремальне і нове викликає у них страх і дуже насторожує. З часом багато людей цієї професії перетворюються на жахливих снобів і зануд. Щоб уникнути цього, бухгалтерам необхідно періодично відриватися від паперів і більше спілкуватися з людьми, адже інакше є ризик опинитися другим Акакієм Башмачкіним (герой повісті М. В. Гоголя «Шинель»), чий світ складався лише з літер і ком.
3. Лікар
Маються на увазі лікарі, які у своїй практиці стикаються з серйозними захворюваннями, стражданнями і смертю. Лікар на себе бере дуже велику відповідальність за пацієнтів. Найчастіше байдужість, цинізм і емоційна закритість медиків лише вимушений психологічний захист від стресів, які постійно виникають на грунті постійного спостереження страждань.
Психологи рекомендують людям з такою професією більше ділитися внутрішніми проблемами та переживаннями з близькими людьми, а також не забувати про співпереживання, якого чекають рідні. Службові неприємності і турботи слід залишати на роботі, а за її межами намагатися всіляко уникати додаткового стресу.
4. Військовослужбовець
Як відомо, військовослужбовці - люди найсуворішої дисципліни. На жаль, нерідко вони «будують» навіть своїх рідних і близьких, перетворюючись на домашнього диктатора, а то й тирана. Психологи стверджують, що військові з часом набувають такий тип професійної деформації особистості, який вже практично не можливо виправити. Офіцер - це спосіб життя.
5. Журналіст
Люди, які вибрали професію журналіста, як правило, дуже скромні та віддають перевагу залишатися в тіні («Він у цій події головний, а я тільки беру інтерв'ю»). Крім того, вони цікаві. Звичайно, журналістська практика всі ці якості розвиває, підсумок чого хороший далеко не завжди. Людина може вдаритися в егоцентризм і відверту нетактовність, у нього може сформуватися патологічна установка, що вона проживає не своє життя.
6. Учитель
Люди даної професії нерідко зарозумілі. Як правило, у них завищена самооцінка, причому не залежно від ступеня професіоналізму. Легко бути значущим на тлі дитини - особистості, поки ще далекої від розкриття, і деколи зарозумілість вчителя виливається в авторитарність - якщо не по відношенню до шкільних підопічним, то по відношенню до рідних. Вчителям особливо необхідне вміння ставити себе на місце іншої людини, а також культивування скромності та терпимості.
7. Психолог
Не секрет, що багато людей, які вирішили стати психологом, перш за все хочуть розібратися в самих собі, а не в проблемах майбутніх пацієнтів. За фактом, за постійного споглядання чужих відхилень від власних «тарганів» такі люди можуть так і не позбутися. Більше того, особисті проблеми нерідко поглиблюються. А ще завдяки знанню людської натури психологи легко стають маніпуляторами, безсовісно використовують навколишніх у своїх корисливих цілях.
Психологам слід чітко розділити своє професійне й особисте життя, а також навчитися не сприймати людей тільки як матеріал для чергового дослідження.
8. Менеджер з продажу
Продати товар, особливо неліквідний, - це мистецтво, яке в тій чи іншій мірі змушує людину лукавити, хитрувати, а часом і просто обманювати. Досвідчені продажники - це люди, як правило, досить спритні. Ще один недолік працівників даної професії - зайва балакучість і надмірний артистизм, які можуть стати причинами неприродності в повсякденному житті. Таким людям рекомендують частіше абстрагуватися від думок про роботу.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5848
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...