Як криза в Україні вплинула на робочі місця
Їх представники можуть заробляти аж до 10 тис. грн, при цьому через брак кадрів працевлаштуватися можуть не тільки досвідчені робітники, а й кандидати без досвіду роботи.
Трохи статистики: починаючи з січня поточного року кількість вакансій для представників робочих спеціальностей стабільно збільшувалося на 5-10%, за винятком травня, коли спостерігалося помітне зменшення кількості вакансій в східному регіоні України. Такий ажіотаж пов'язаний із зростанням сфери виробництва в Україні, зокрема з розвитком аграрного сектора. У 2013 році зростання сільськогосподарського сектора склало 13,7%. Саме цей фактор зумовив збільшення потреби в робочих кадрах.
Проте вимоги до фахівців також зросли. Це пов'язано з якісними змінами в аграрному секторі, у тому числі з використанням нових світових технологій в сфері сільського господарства. З цієї причини відбувається зміна формату принципів ведення сільського господарства. У таких умовах зростає попит на молодих фахівців, причому більш високий шанс на працевлаштування мають ті кандидати, які стажувалися за кордоном і розбираються в застосуванні сучасних технологій у сільському господарстві.
Незважаючи на підвищений попит, молоді люди, в основному, не хочуть будувати кар'єру в сфері виробництва. З цієї причини актуальним залишається питання підвищення престижності робочих спеціальностей. Щоб зробити робочі професії більш привабливими для молоді, відповідні училища та виші повинні налагодити співпрацю з підприємствами, які потребують робочих кадрах. На сьогоднішній день на деяких підприємствах практикується проведення дня відкритих дверей. Під час такого заходу роботодавець і потенційні працівники можуть придивитися один до одного і оцінити всі перспективи співпраці.
Що стосується заробітної плати, то в цьому питанні простежуються дві тенденції: одні роботодавці наймають фахівців без досвіду на невелику зарплату з подальшим навчанням, інші - досвідчених фахівців на велику зарплату. Наприклад, зварникові без підтвердженого досвіду пропонують 5 тис. гривень, а підтвердженим 5-6 розряду в 2,5 рази вище.
Які робітники наразі є найбільш затребуваними? На сьогоднішній день роботодавці найбільше цікавляться двірниками і прибиральниками із заробітною платою від 1,2 до 3-3,5 тис. грн. Існує також попит на різноробочих, наприклад, оббивальників меблів, укладальників товару, встановників вікон з зарплатою від 3 до 7-8 тис. грн.
Якщо ви слюсар, механік, столяр чи електрик, будьте готові до того, що роботодавці шукають, в основному фахівців з досвідом роботи та професійною освітою. Але якщо ви відповідаєте всім вимогам, вас очікує більш висока зарплата - від 2,5-3 тис. грн до 8-9 тис. грн. Фахівці, які займаються роботою з клієнтами (наприклад, майстри-ремонтники, монтажники вікон і кондиціонерів), можуть отримувати до 10-15 тис. грн за рахунок відсотка від прибутку.
У сфері домашнього персоналу найбільш затребуваною є вакансія няні. Основні вимоги при цьому - досвід роботи з дітьми, іноді педагогічна, психологічна чи медична освіта. Стандартні зарплати для няні починаються від 3,5-4 тис. грн. Якщо на няню покладають більше обов'язків, наприклад, заняття англійською з дитиною, готовність жити у наймача або виконувати функції і няні, та домогосподарки, плата за працю зростає до 8-10 тис. грн. У сфері домашнього персоналу є також вакансії для домробітниць (від 2,5 тис. грн), садівників (від 4 тис. грн) та ін..
Професія водія відкриває чимало можливостей. Зарплата персонального водія керівника, наприклад, становить 4-6 тис. грн, але така вакансія найчастіше припускає наявність досвіду роботи і готовність працювати понаднормово. Водії таксі можуть знайти роботу з зарплатою від 5 до 9 тис. грн, маючи на увазі при цьому тільки надання замовлень, а не фіксовану суму оплати праці. Водієві інкасаторської машини пропонують від 5 до 12 тис. грн, експедитору-вантажникові - до 4,5 тис. грн, водіям-далекобійникам - 6-8 тис. грн. Кур'єрам пропонують у середньому 1,5-2 тис. грн, а за наявності свого автомобіля плата збільшується до 3-5 тис. грн.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5848
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...