Ринок праці-2014: українці почали активніше боротися за місце під сонцем
Зважаючи на це українцям доводиться "махати лопатою" ще більше, щоб утриматися на своїх місцях, а тим, хто залишився без роботи - все активніше шукати своє місце під сонцем.
Кому доведеться докласти максимум зусиль
У 2014 році шукачам доводиться бути більш активними. За даними кадрового порталу rabota.ua, cередня кількість відгуків на одну вакансію зросла з 19 у липні 2013 року до 27 в липні 2014 року.
Найбільше докладати зусиль для отримання місця доводиться юристам, топ-менеджерам, адміністративному персоналу, бухгалтерам і постачальникам.
Якщо порівнювати даний показник з аналогічним періодом минулого року, то видно, що найзначніше ситуація посилилася для телекомунікаційної сфери (кількість відгуків виросла більш ніж удвічі), для адміністративного персоналу (+ 83%), для студентів (+ 71%), а також для фахівців у сфері дизайну, продажів і медіа (+ 64%, + 63%, + 60% відповідно).
Збільшення активності свідчить і про те, що шукачам стало складніше знайти підходящу роботу, і доводиться проявляти більшу активність. І про те, що шукачі готові цю активність проявляти - вони не сидять склавши руки, не впадають в апатію, а активно шукають роботу.
Кількість вакансій падає, а резюме - зростає
"Є два чинники, які вплинули на активність шукачів - кількість вакансій впала, а кількість резюме виросла. Є і сезонний фактор - період відпусток, а також політичний негатив, який активно впливає на кількість вакансій. Тому "хто не встиг, той запізнився". Відповідно, кілька разів "не встигнувши", кандидати намагаються встигнути пошвидше. При цьому, як звичайно, в поспіху шлють резюме аби куди, дратуючи роботодавців", - розповідає контент-експерт кадрового порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна.
Також вона додала - чим вужча сфера застосування талантів, тим складніше знайти роботу. А якщо робота керівна - зараз взаємодія з рекрутинговими компаніями або зв'язки вирішують швидше і краще питання працевлаштування, ніж інші стандартні канали. Роботодавець не хоче ризикувати з підбором керівників.
"Відповідно, і терміни пошуку роботи різні. Можна і за кілька днів знайти роботу, а можна сидіти вдома роками і чекати відповідної пропозиції. Причому крім складності самої вакансії свою роль відіграє і зговірливість кандидата - його готовність "посунутися по грошах" або виконувати суміжний функціонал за ті самі гроші", - зазначає експерт.
Криза змушує роботодавців економити на всьому - і на персоналі теж. Тому, додала Тетяна Пашкіна, кандидати, які очікують вакансії типу "офісний планктон" або зарплату докризового рівня, приречені на довге очікування.
Восени вакансій стане більше
У той же час керівник напрямку "Високі Технології" кадрового холдингу АНКОР в Україні Інна Духота прогнозує, що вакансій до вересня стане більше, що пов'язано, швидше, із закінченням літнього періоду відпусток, ніж зі збільшенням оборотів компаній або збільшенням обсягу бізнесу.
"Зараз має сенс починати пошук роботи до пожвавлення, це дасть можливість розглянути ті вакансії, які відкрилися в літній період. У кожному разі, роботодавці не поспішають приймати рішення влітку, тому цей пошук може плавно перейти в осінній, з більш жвавим ринком і надасть шанс визначиться з найкращою пропозицією", - говорить старший консультант з рекрутингу Brain Source International Дмитро Шкурко.
До того ж, як зазначає експерт, серпень взагалі відпускний місяць, і хоча в цьому році багато людей з фінансових міркувань пожертвували відпочинком, активніше виходити на ринок праці з новими вакансіями роботодавці не будуть. Звичайно ж, є плановий набір і закриття вакансій, але це, як правило, відноситься до наймання "синіх комірців".
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5848
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...