Що очікується на ринку праці України
Планують зберегти зарплату співробітникам на попередньому рівні (68%) і не планують масові скорочення персоналу. Найбільш затребуваними восени, на думку роботодавців, будуть спеціалісти з продажу, IT-спеціалісти і робочі.
Незважаючи на те, що багато експертів кажуть про скорочення в більшості сфер бізнесу, думки роботодавців розділилися майже порівну. Так, майже третина роботодавців уже скоротили, будуть продовжувати або почнуть скорочення персоналу. Ще приблизно стільки ж розраховують на стабільність, а третина компаній навіть анонсує набір нових співробітників. Найбільша кількість стабільних компаній — серед невеликих гравців ринку, в яких працює до 50 осіб (40%). У середніх і великих компаніях похизуватися можливою стабільністю може значно менша кількість опитаних.
Серед компаній, які планують скорочувати персонал, тільки половина зможе зробити це щадними методами — заплановані вибіркові скорочення або скорочення не більше ніж на 10%. Іншій половині компаній доведеться скоротити чисельність на 20% і більше. Першими під скорочення потраплять найменш ефективні працівники (43% опитаних будуть скорочувати саме за таким критерієм), адміністративний персонал і спеціалісти з продажу. Останні, втім, можуть не побоюватися опинитися без роботи, адже компанії, які планують набір персоналу, в першу чергу, будуть зацікавлені в тих, хто вміє продавати. Більше третини опитаних роботодавців (38%) із тих, хто планує розширяти штат, сказали про те, що такі спеціалісти будуть найбільш затребувані в їх компанії. Стільки ж роботодавців будуть шукати IT-спеціалістів. Ще 18% роботодавців будуть зацікавлені в робочих різних спеціальностей, і стільки ж компаній планують закривати вакансії відповідно до їх появи.
Втім, спеціалістам із продажу буде нелегко заробити. Експерт Міжнародного кадрового порталу hh.ua Ольга Кухарук коментує: «Хоча спеціалісти з продажу вже не перший рік поспіль — одні з найбільш затребуваних співробітників, роботодавці з кожним новим витком кризи пропонують їм усе менш цікаві умови. Низькі фіксовані ставки йдуть у зв’язці з високими планами продажу. Щоб якось привабити хорошого спеціаліста, роботодавці намагаються запропонувати високий відсоток від можливого прибутку, але заробити його в умовах кризи буде дуже непросто».
Незважаючи на складнощі, майже всі українські роботодавці налаштовані досить оптимістично. Так, значне погіршення на ринку прогнозують тільки 8% респондентів, ще 16% кажуть про те, що погіршення будуть, але зникнуть тільки слабкі гравці ринку. Четвертина опитаних вірять у те, що ситуація буде стабільною, а третина роботодавців просто уникають будь-яких прогнозів. Про те, що в їх галузі можливе принаймні якесь зростання, кажуть не більше 15% опитаних.
Схожі прогнози роботодавці дають і щодо рівня зарплат. Більше половини (68%) упевнені, що зарплати лишаться на попередньому рівні, 15% компаній скоротять зарплату, 17% навпаки планують підвищення.
Експерт hh.ua Ольга Кухарук коментує: «Незважаючи на те, що більшість роботодавців не будуть скорочувати зарплати, за даними попередніх опитувань HeadHunter, індексувати їх на стрибки курсу валют, швидше за все, теж не планують. Таким чином, хоча в гривнях зарплата і буде стабільною, але стосовно долара або євро вона знизиться».
Дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua, проведеного у вересні 2014 року. В опитуванні брали участь 805 компаній-роботодавців із різних регіонів України.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5848
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...