Жінок-керівників в Україні вчетверо менше, ніж чоловіків
Найчастіше жінки претендують на заробітну плату на чверть нижче, ніж бажають чоловіки. Про це свідчать результати аналітичного центру міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.
Найбільше жінок керують в таких професійних сферах, як фітнес та краса, мистецтво та ЗМІ, наука й освіта, туризм, а також маркетинг. Однак і в цих галузях жінок менш, ніж половина. Найменша частка жінок у таких сферах, як видобуток сировини, антикризове управління, ІТ, виробництво, нерухомість та будівництво.
У процентному співвідношенні найбільша кількість жінок-керівників роблять кар'єру в таких спеціалізаціях, як наука й освіта; мистецтво, розваги та ЗМІ; спортивні клуби, фітнес, салони краси; туризм, управління персоналом і маркетинг. Проте навіть у цих сферах жінки становлять менше половини всіх шукачів. А в останніх двох сферах (управління персоналом та маркетинг) їх лише третина.
Жінки значно рідше претендують на керівні посади, зарплатні очікування, як правило, у них також більш скромні. Наприклад, 44% усіх жінок-директорів вказали бажану зарплату на рівні 12 тис., ще 25% претендують на зарплати в діапазоні від 12 до 25 тис., десята частина оцінює свою роботу в суму до 36 тис. грн, і стільки ж шукачок претендують на оплату до 60 тис. грн і більше 60 тис. відповідно.
У чоловіків цей розподіл виглядає дещо інакше. Так, мінімальні зарплати, на які б погодилися 44% керівників-чоловіків, знаходяться в діапазоні до 20 тис. грн, третина претендентів зацікавлена в зарплатах 20-40 тис. грн, 20% шукають роботу із зарплатою від 40 до 80 тис. грн. А ось значення в найвищому сегменті заробітних плат, на які претендує тільки лише десята частина керівників, починається з 80 тис. грн.
Є деяка різниця й між рівнем професійного досвіду жінок і чоловіків. Серед чоловіків шість і більше років досвіду роботи мають 91% претендентів, в той же час серед жінок таких кандидатів тільки 83%. Відповідно менш досвідчених фахівців (три-шість років досвіду роботи) серед жінок більше - 13% (чоловіків з такою кваліфікацією лише 7%). А ось недосвідчених керівників мало, як серед жінок, так і серед чоловіків. Менше, ніж три роки досвіду задекларували 5% жінок і 2% чоловіків.
Розрізняються чоловіки і жінки і в тому, як визначають свої ключові навички та кваліфікацію. Наприклад, топ-10 чоловічих ключових кваліфікацій виглядає наступним чином: управління продажами, управління проектами, управління персоналом, ведення переговорів, управління виробництвом, В2В продаж, бюджетування, управління підприємством, організаторські навички, керівництво колективом.
У жіночому ТОП-10 ключових навичок з чоловіками збігаються п'ять ключових навичок: управління продажами, управління проектами, управління персоналом, ведення переговорів, бюджетування. Серед тих кваліфікацій, які відрізняються від чоловічих, - підбір персоналу, навчання персоналу, управління витратами, організація заходів, холодні продажі.
А ось відмінностей в освітніх характеристиках між чоловіками і жінками майже немає. Так, 90% всіх керівників мають вищу освіту і в тому чи іншому ступені володіють англійською мовою. А ось МВА змогли отримати тільки 8% топ-менеджерів чоловіків і 6% жінок.
Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме hh.ua в травні 2015 року.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5848
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...