Кожному четвертому співробітнику доводиться працювати на вихідних
Чи дозволяє графік роботи повноцінно відпочити або поїсти, не відволікаючись на робочі проблеми? Майже 850 респондентів чесно відповіли аналітикам сайту rabota.ua, які можливості робочого графіка у них зараз є.
У переважної більшості респондентів робочий графік фіксований - 60% трудяться "від дзвінка до дзвінка". Тільки 11% учасників опитування працюють за гнучким графіком і у 8% графік вільний.
Мало того, що у більшості опитаних робота жорстко фіксована за часом, у 52% учасників опитування навіть немає таких можливостей - змінити щось на краще. У решти учасників опитування є певні послаблення - так, 27% опитаних можуть вибирати час приходу і відходу з роботи, кожен п'ятий може дозволити собі взяти вихідний протягом робочого тижня, а ще для 15% доступна віддалена робота раз або кілька разів на місяць. Так що "крига скресла", але далеко не всі роботодавці виявляють лояльність і гнучкість в питаннях робочого часу.
Дивно, але кожен четвертий опитаний нами не має офіційного обідньої перерви - 26%, якщо бути зовсім точними. Можливо, є просто можливість вийти перекусити в зручний час, а не в обумовлені суворо терміни.
Половина опитаних можуть дозволити собі годинну перерву на обід. За 22% обідають від півгодини до 45 хвилин, а 6% обмежуються 15-хвилинним перекусом.
Радує, що 55% учасників опитування можуть дозволити собі вибрати час для обіду і йти їсти, коли вимагає організм, а не коли дзвонить дзвінок в їдальні. На жаль, у 45% такого вибору немає.
Можливо, саме тому 73% учасників опитування вважають за краще в обід виключно хліб їсти. Майже 30% в обід ще ходять, дихають свіжим повітрям. Чверть опитаних намагаються в обід вирішити особисті питання, ще 20% займаються шопінгом. Для 16% обід - це та ж робота, тільки з судочками / бутербродом і чашкою під рукою. Кожен шостий в обід читає, кожен десятий зустрічається з друзями, а дехто навіть примудряється відвідувати спортзал або басейн.
Що стосується роботи у вихідні дні, тут ситуація така - третина опитаних ніколи не працює по вихідних, майже тридцять відсотків знаходяться в черговому режимі - як то кажуть "на сторожі". 18% опитаних змушені виходити на роботу у вихідні, навіть якщо це не оплачується і не дається відгул. Зате кожному десятому за роботу у вихідний дають відгул, а 12% учасників опитування роботу у вихідні оплачують.
Загалом, робочий графік у більшості опитаних фіксований, тому особисті питання доводиться вирішувати в обід або відпрошуватися. Обід теж не у всіх виходить годинним, а декому доводиться "захоплювати" вихідні, щоб встигнути все зробити. Можливо, через цю незбалансованості співробітники відчувають себе в стресі - але поки на велику гнучкість в робочому графіку розраховувати не доводиться - незважаючи на автоматизацію, існує багато галузей, робота яких регламентована горезвісним "з 9 до 6".
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5847
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...