Якщо не беруть на роботу: як підтримувати мотивацію і впевненість у собі
Пошук роботи – це теж робота. Він займає час, зусилля і часто змушує здобувача виходити із зони комфорту. Залежно від багатьох чинників, наприклад, наявності вакансій, досвіду здобувача та його очікувань, пошук може займати місяць або ж затягнутися на півроку-рік. Кар'єрний консультант Тетяна Волошина розповіла про те, як підтримувати мотивацію під час пошуку роботи та не втрачати впевненість у собі.
Коли настає розчарування?
Немає відгуків від роботодавців
В цьому випадку зазвичай людина шукає причини в тому, що «роботодавці викладають вакансії просто так», «ринок стоїть» або «мій досвід їм не цікавий».
Рішення: адаптувати резюме під вакансії, на які ви його відправляєте.
Як це зробити:
1. Називайте свою посаду в резюме так, щоб вона відображала ваші обов'язки, незалежно від того, що написано у вашій трудовій книжці. Роботодавцю важливо розуміти, чим конкретно займався кандидат.
2. Проаналізуйте текст вакансії і зрозумійте, що шукає роботодавець. Якщо у вас є необхідний досвід, поставте його першими пунктами на останньому місці роботи. Додайте в резюме декілька досягнень, особливо на останніх місцях роботи.
3. Переконайтеся, що ви описали свої обов'язки й з опису зрозуміло, що ви робили на останньому місці роботи. Наприклад, не інформативно буде виглядати «складання звітів», але набагато зрозуміліше – «складання фінансових звітів за квартал/рік».
Відмови після співбесіди
У цьому випадку людина починає шукати причини в своїх особистісних і професійних якостях і, що ще гірше, вішати на себе ярлики: «це тому що я сором'язливий», «та що я взагалі вмію, мене ніхто не візьме на роботу», «я невдаха», «мені завжди не щастило з роботою». Ще один варіант – здобувач просто звинувачує роботодавців, які не оцінили його потенціал, тому що «найняли дурних HR-ів» тощо.
Хоча насправді у відмовах немає нічого страшного. Справа в тому, що для різних компаній потрібні різні люди з різними характерами. У моїй практиці були кандидати, які не підходили одному працедавцю, але прекрасно спрацьовувались з іншим. Ми всі різні, і часто нам комфортніше працювати з тими, хто на нас схожий.
Рішення: перестати перекладати відповідальність і почати аналізувати інтерв'ю, робити висновки.
Як це зробити:
1. Після чергової відмови дайте відповідь на такі питання:
- що було важливо для цього роботодавця, і продемонстрував я йому це?
- на які питання я відповів добре?
- які питання показали мене не з кращого боку, і як мені потрібно відповісти на них у майбутньому?
2. Якщо ви розумієте, що ваших знань дійсно не вистачає, щоб отримати роботу мрії, – підіть на курси, навчайтеся онлайн або перегляньте зарплатні очікування, щоб потрапити в компанію, де ви напрацюєте потрібний досвід.
Як не падати духом?
1. Складіть список своїх досягнень
Він допоможе вам побачити, скільки всього ви зробили, а також доповнити ваше резюме. Також згадайте ситуації, коли у вас щось не виходило, але ви довели справу до кінця. Це нагадає вам, на що ви здатні.
Зробіть другий список зі своїми сильними сторонами. Це і є той потенціал, який ви будете «продавати» майбутнім роботодавцям. Крім того, розуміння цих якостей буде надавати вам впевненість на співбесіді.
Якщо вам складно самому згадати досягнення і сильні сторони, запитайте про це у своїх колишніх керівників (якщо залишилися з ними в хороших відносинах), колег, близьких. Згадайте, в чому у вас просили допомоги колишні колеги, а також – що давалося вам складно, але ви навчилися робити це добре.
2. Читайте історії успіху
Коли опускаються руки, дуже важливо знаходити в собі сили рухатися далі. У цьому дуже добре допомагають історії успіху інших людей, які мотивувують. Позитивні приклади інших допоможуть вам побачити, що складності є у всіх, але в кожному з нас є сили для їх подолання.
3. Заведіть «журнал успіху»
Фіксуйте в ньому ваші досягнення щодня. Це можуть бути навіть невеликі успіхи, не пов'язані з пошуком роботи. Важливо навчитися бачити свої плюси та концентрувати увагу на них.
4. Не дозволяйте собі впадати у відчай
В такому стані вам буде складніше «продати» свої навички роботодавцям, оскільки ви будете тільки викликати жалість. Інтерв'ю проходитимуть успішно, тільки якщо ви будете в хорошому емоційному стані.
5. Пам'ятайте, що ви та ваша робота – не одне і те ж
Якщо у вас зараз немає успіхів у пошуку роботи, не дозволяйте собі думати, що з вами щось не так. Поставтеся до цієї ситуації як до виклику, який хочете подолати.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5838
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 22000 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...