Чому ви перестали отримувати задоволення від роботи

Якщо робочий проект забирає надто багато уваги через обмірковування планів, рахунків і звітів, а ентузіазму знову все менше, варто переглянути своє ставлення до професійних обов'язків, щоб повернути колишнє задоволення від процесу.
Любовний човен розбився об побут
Мова йде про професійне вигоряння. Іноді трапляється так, що взявшись за нову роботу з азартом, зовсім скоро ви спускаєте все на гальмах. Причин тому безліч: поганий колектив, суворе керівництво, відсутність зростання, незручний стілець. Спочатку ви чіпляєтеся до дрібниць, а потім і зовсім не можете змусити себе йти на роботу.
Що робити?
Шукати позитив, змінювати свої внутрішні «правила гри», подивитися на ситуацію під новим кутом. Якщо ви не плануєте змінювати місце роботи, зробіть так, щоб вам подобалося теперішнє. Поговоріть з керівником, подружитеся з колегами. Повернути колишні почуття і пристрасть до роботи можна, якщо ви дійсно цього хочете.
Вас зрадили
Пробачити зраду важко. Навіть якщо вам змінив не чоловік або дружина, а улюблена робота. Зміна керівництва, нова людина в колективі, зміни в графіку або умовах. Все це може вплинути на ваше ставлення. Особливо, якщо ці зміни не на краще.
Що робити?
Спробуйте пристосуватися до змін, прийняти їх і знайти в цьому позитивні сторони. Наприклад, вам не подобається ваш новий шеф. Але подивіться на зміну керівництва по-іншому: тепер ви можете озвучити свої ідеї, побудувати нові відносини з керівництвом, вибити зарплату вище (чому ні?).
Шеф-Отелло
Якщо ви творча людина, рано чи пізно вам захочеться проявити талант десь ще. Невеликий підробіток, замовлення з боку і так далі. Іноді керівництво виступає проти таких починань, «ревнуючи» вас до інших замовників. Як аргумент використовується ваша втома або низька зосередженість на основному проекті. До вас з'являється більше претензій, а бажання творити поступово згасає.
Що робити?
Поговоріть з керівництвом на чистоту. Поясніть, чому ви не хочете відмовлятися від підробітку, підтвердіть фактами, що додаткові завдання «з боку» не впливають на вашу продуктивність. Зрештою, якщо ви займаєтеся своїм хобі виключно в неробочий час, ніхто не може вам цього заборонити.
У вас болить голова
Висока завантаженість, безперервні завдання, звіти, робота по ночах і вихідним – все це не проходить даром і відгукується справжнім головним болем. А він, як відомо, заважає отримати задоволення (від роботи, в тому числі). Мало хто може протриматися в режимі підвищеної активності довгий час.
Що робити?
Відпочивати. Повноцінно, а не півгодинки дивитися серіал перед сном. Частіше бувайте на свіжому повітрі, виходьте на прогулянки під час обіду, займайтеся спортом, читайте. Одним словом, робіть те, що допомагає вам розслабитися і відпочити.
https://www.work.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад