Співбесіда: питання роботодавцю
Підготовка до співбесіди зазвичай спрямована на те, щоб результативно відповісти на питання потенційного роботодавця. При цьому набагато менше уваги приділяється зворотній ситуації: які питання потрібно ставити майбутньому роботодавцю, щоб «на березі» зрозуміти, чи підходить вам ця робота? Фахівці Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна підготували список питань, які можна й бажано поставити на співбесіді.
Питання про посаду і про саму роботу
Про посадові обов'язки, передбачувані відрядження або участь в додаткових проектах HR-менеджер або потенційний керівник зазвичай розповідає сам. Уточнити ж варто такі моменти:
Це нова посада або старе робоче місце? Якщо вакансія тільки створюється – чи є можливість побудувати роботу «під себе», в іншому випадку доведеться підлаштовуватися під існуючі правила.
Кому я буду безпосередньо підпорядковуватися? У деяких компаніях до питань субординації відносяться дуже строго.
Як оцінюється успішність у цій роботі? У кожної компанії може бути свій спосіб визначення ефективності. Ви можете робити опір на один акцент роботи, а керівник використовує зовсім інший критерій.
Чи бувають підвищення на цій посаді і що для цього потрібно? Якщо питання про підвищення для вас принципове, то краще відразу прояснити свої очікування.
Яку відповідальність несе співробітник? Відразу постарайтеся визначити масштаби відповідальності, особливо матеріальної, і зіставити їх з пропонованими вигодами.
Питання про компанії
Чи потрібно укладати угоду про нерозголошення? Деякі компанії, особливо в сфері інформаційних технологій, можуть вимагати від співробітників підписання контракту з таким пунктом.
Чи передбачається дрес-код? Уточніть це відразу, щоб не опинитися в незручній ситуації у перший же робочий день.
Як здійснюються внутрішні комунікації? У великих організаціях взаємодія між філіями або відділами може займати досить багато часу та формальностей.
Які плани розвитку у компанії? Подібно до того, як рекрутери цікавляться: «Ким ви бачите себе через 5-10 років?», поцікавтеся, які цілі ставить перед собою компанія. Може трапитися, що ваші цілі розходяться.
Питання про мотивацію і випробувальний термін
Зазвичай розмір зарплати, наявність і тривалість випробувального терміну озвучує роботодавець, але деякі моменти варто уточнити:
Яких результатів ви очікуєте від нового співробітника протягом випробувального терміну?
Чи передбачається оплата за перепрацювання? І чи бувають перепрацювання в компанії взагалі? У будь-якому випадку, якщо компанія оплачує понаднормову роботу, то цей пункт повинен бути прописаний у трудовому договорі.
Чи передбачається додаткове навчання? Деякі компанії можуть пропонувати навчання за свій рахунок, проведення мовних курсів у рамках робочого процесу, і це, звісно ж, великий плюс.
Організація робочого часу та місця
Який передбачається робочий графік і чи можна його корегувати? Часто через незручний або занадто жорсткий графік кандидатам доводиться відмовлятися від вакансії.
Яке у мене буде робоче місце – open space або окремий кабінет? Як обладнано робоче місце? Чи є вся необхідна техніка або буде потрібен особистий ноутбук? Так, іноді буває і таке. Що означає «ідеальне робоче місце» для українців?
Загальні питання
Як довго чекати від вас фідбек? Щоб зорієнтуватися і не хвилюватися під час очікуванні відповіді, краще відразу визначити часові рамки.
Що ви можете сказати про моє резюме? Що в ньому варто поліпшити? Думка HR ніколи не завадить.
https://khmelnitsky.hh.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5838
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 22000 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...