Хронічна втома: як здолати небезпечну хворобу?
Хронічна втома виникає з різних причин і проявляється, здебільшого, в тому, що після сну чи тривалого відпочинку ви не відчуваєте приливу сил, і так триває протягом декількох місяців. Робота без вихідних, недоспані ночі, сварки з рідними чи колегами, відсутність здорових звичок виснажують організм та можуть призвести до хронічної втоми, яка, у свою чергу, може стати передумовою більш серйозних проблем.
До симптомів хронічної втоми належать безсоння вночі та сонливість удень, відчуття втоми після сну та відпочинку, погіршення пам’яті, роздратування, часті головні болі та спазми у м’язах. На початковому етапі хронічна втома погано позначається на виконанні роботи, потім можуть виникати вірусні захворювання, конфлікти із близькими, а далі – можливі неврологічні захворювання та депресії.
Відмовтеся від кофеїну або обмежте обсяги його вживання
Якщо ваш день переповнений вживанням кави, а надвечір серце вискакує з грудей і наступає безсоння, то вам потрібно терміново коригувати вживання кофеїну. Для початку не відмовляйтеся від кави зовсім, щоб організм не отримав ще більший стрес, а просто обмежте її кількість до 1-2 філіжанок за день. Нехай альтернативним напоєм для вас стане цикорій, трав’яний чай або кава без кофеїну.
Слідкуйте за своїм харчуванням
Щоб побороти хронічну втому, необхідно для початку побороти власні шкідливі звички. Намагайтеся вживати якнайбільше овочів та фруктів, не перевантажуйте свій шлунок жирною вечерею, пийте більше води та уникайте алкоголю. Обмежте вживання солодкого та фаст-фуду.
Більше рухайтеся
Фізична активність піднімає настрій та допомагає подолати проблеми зі сном. Якщо ви не уявляєте, як вам може підняти настрій виснажливе тренування у спортзалі чи біг о 5 ранку, то спробуйте більше ходити пішки. Прогуляйтеся ввечері парком чи пройдіть пішки декілька зупинок громадського транспорту.
Скоротіть час, який присвячуєте гаджетам, особливо перед сном
У смартфоні можна провести багато часу і навіть не помітити цього. Замість читання політичних коментарів у Facebook можна провести час із сім’єю, прогулятися на вулиці чи навіть лягти раніше спати. Важливо уникати блакитного світла від екранів, яке перезбуджує нервову систему та не дає організму розслабитися й налаштуватися на сон. Тому, коли використовуєте телефон ввечері, вмикайте нічний режим.
Налаштуйте режим дня
Навчіть свій організм приймати їжу, відпочивати та бути активним у відведенні для цього години. Тоді вам буде легше прокидатися вранці, спати вночі та продуктивно працювати протягом робочого дня. Для початку потрібно поставити собі за правило лягати спати сьогодні, а вставати – завтра. Тобто ваш відхід до сну не повинен бути після 24:00. Краще, звичайно, якщо ви взагалі зможете лягати о 22:00, тоді сон приносить найбільше користі, але не кожен може дозволити собі таку розкіш.
Медитуйте та розслабляйтесь
Тепла ванна з ароматними косметичними засобами чи свічками допоможе розслабитися ввечері, а контрастний душ приведе в тонус ваш організм вранці. У щоденних турботах не забувайте приділяти час собі та робити те, що допомагає вам відпочити душею і забути про всі проблеми. Можете попрактикувати дихальні техніки чи медитацію. Це допоможе вам заповнити нестачу сну, укріпити імунітет і зменшити роздратування чи занепокоєння.
Правильний розпорядок дня та здоровий спосіб життя здатні творити чудеса. Дотримуйтеся цих простих порад, правильно відпочивайте й не перезавантажуйте себе роботою.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5847
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...