Чотири теми, на які варто поговорити з новим колегою в його перший робочий день
Розподіл додаткових обов’язків між співробітниками, низка співбесід і вибір найбільш підходящого кандидата позаду, й уже сьогодні новачок з’явиться на порозі офісу. Але багато хто забуває, що спочатку важко буде не тільки йому, але і всьому колективу.
Тому потрібно поговорити на певні теми задля уникнення незручних ситуацій і зробити так, щоб новий колега якомога швидше став частиною команди.
Правила та філософія компанії
Внутрішні корпоративні правила різних компаній можуть кардинально відрізнятися. Найпростіший приклад – дрес-код: в одних компаніях він дуже суворий, в інших – не дуже, у третіх його просто немає.
Подібні речі варто обговорити в першу чергу. Звичайно ж, на співбесіді з претендентом ви вже обмовилися про загальні риси філософії компанії. Але тепер її складові потрібно розглянути більш докладно.
Хто є хто
Звісно, нового працівника потрібно одразу познайомити зі «старичками», але й інших колег теж варто представити. «Вася, знайомся, це всі. Всі, це Вася!» Тут не пройде. Якщо ви дійсно хочете полегшити вливання новачка до команди, до знайомства варто підійти з усією відповідальністю.
Кращий спосіб – пограти у спеціальну гру для знайомства. В Інтернеті можна знайти найрізноманітніші приклади таких ігор: деякі з них спрямовані на запам’ятовування імен, інші – фактів про нових знайомих. До речі, людям, які давно працюють разом, теж буде цікаво дізнатися один про одного щось незвичайне.
Як пройти до бібліотеки?
Багато колег забувають про це, але ж екскурсія офісом не менш важлива, ніж знайомство зі співробітниками. Щоб новоспеченому колезі не довелося червоніти й напівпошепки запитувати малознайомих людей «А де тут туалет?» – краще одразу показати йому все-все-все.
Обов’язки та випробувальний термін
Не зайвим буде пояснити та показати новачкові, які конкретно процеси ляжуть на його плечі в майбутньому, а також детально описати, яку частину з них колега буде виконувати під час свого випробувального терміну (якщо такий передбачено). Готові посперечатися, це питання теж піднімалося під час вашої співбесіди, але, швидше за все, ви обговорили обов’язки тільки в загальних рисах. А зараз саме час для докладного екскурсу до майбутнього трудового процесу.
Але головне, що повинен робити колектив в перший для нового співробітника день, – бути відкритим, привітним і готовим відповідати на безліч запитань.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5847
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...