Рот на замок: 6 речей, про які краще змовчати на співбесіді
Якщо ви налаштовані на успішне працевлаштування, то в жодному разі не станете приписувати собі вигадані обов’язки, місця роботи й навички, якими не володієте. Брехати – погано.
Існує така інформація, яка може завадити отримати роботу мрії. Шукач за власною ініціативою може викласти на співбесіді непотрібні подробиці, про що краще промовчати.
1. Короткий період роботи
А короткий, це скільки, запитаєте ви? Тиждень, два, місяць. І якщо такий досвід роботи не зробив вас краще як фахівця, то вносити його в резюме, а потім розповідати про нього на співбесіді немає сенсу. Говоріть лише про значущі навички, здобуті корисні вміння.
2. Скандали, інтриги, розслідування…
Припустимо, на минулій роботі у вас траплялися розбіжності з колегами або керівництвом. Не має значення, чому відбувалися сварки – ви були винуватцем чи вам довелося захищати свої права – на співбесіді з потенційним роботодавцем про такі епізоди краще змовчати.
Шукачі, які розповідають про конфлікти на попередньому місці роботи, поливають брудом колишнього керівника, можуть заробити репутацію агресивної, неконструктивної особи, нездатної працювати у команді.
Якщо вас запитали про причину звільнення і нею таки стали конфліктні ситуації, то не треба брехати, що відносини були прекрасними, просто захотілося змінити сферу діяльності. Продумайте нейтральну відповідь. Наприклад: «З деяких питань наші з колишнім керівником погляди не сходилися. Організація просто не готова до змін, що я запропонував, тому вирішив шукати іншу роботу».
3. Проблеми в особистому житті
Так, ейчари можуть ставити особисті запитання на співбесіді, і шукачам це страшенно не подобається. Якщо вони аж надто особисті, спробуйте делікатно уникнути відповіді.
Але за своєю ініціативою ніколи не розповідайте про:
- пережите розлучення або якщо воно в процесі;
- ремонт чи переїзд;
- заплановану за пів року вагітність;
- 10 кредитів тощо.
На жаль, це не допоможе отримати посаду і не збільшить зарплату. Ви повинні розуміти, чи впораєтеся з обов’язками у новій компанії, долаючи певні життєві труднощі. А якщо самі не впевнені, то подумайте, чи місце вам тут.
4. Страхи
Співбесіда – це не зустріч у психотерапевта. Не слід виливати рекрутеру душу, ділитися комплексами й показувати невпевненість. «Я не впевнений, що впораюся», «Ну можна спробувати, хоча у мене невеликий досвід у цій сфері», «Дуже сподіваюсь, що я зможу» – таких фраз краще не вимовляти. Що ви хочете почути у відповідь? Якщо ви самі в себе не вірите, то ейчар і поготів.
5. Підробіток
Можливо, на співбесіді вам захочеться поділитися з рекрутером інформацією про те, що на минулій посаді займалися підробітками. І нехай замовлення на стороні ніяк не позначалися на результатах роботи та вашій ефективності, краще про таке не говорити. Тут виникає закономірне питання: чи будете ви віддані компанії й цілком віддаватиметеся обов’язкам? Впевнені, що будете? А якщо щось піде не так?
6. Що вам конче потрібна ця робота
Іноді так хочеться отримати ту чи іншу посаду, що шукач прямим текстом говорить і навіть випрошує: «Мені дуже потрібна ця робота, ви – мій останній шанс». Ні, ні й ще раз ні таким заявам. Зберігайте гідність. Рекрутер як представник інтересів компанії не зацікавлений у найманні зневірених кандидатів.
Та й ви повинні розуміти, що знижуєте свої ставки. Готові отримати менше, ніж заслуговуєте?
Змовчіть про ці 6 речей, і буде вам щастя. Але якщо на співбесіді рекрутер запитав про щось з перерахованого вище, тоді говоріть правду, відповідайте нейтрально та тримайтеся достойно.
https://www.work.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5847
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...