Як студенту знайти роботу: покрокова інструкція
Під час навчання у студента є багато способів заробити, наприклад, роздавати листівки чи розвозити піцу. Але замість того, щоб займатися підробітками, варто подбати про професійний розвиток, не чекаючи закінчення ВНЗ.
У тому, щоб почати кар’єру на старших курсах, є свої переваги. Так студент може отримати досвід, завести корисні знайомства і зрозуміти нарешті, як теорія застосовується на практиці.
Зробити перші кроки на цьому шляху допоможуть рекомендації, складені Work.ua разом із компанією «Філіп Морріс Україна», яка щорічно організовує для студентів та випускників вишів кар’єрну програму INKOMPASS.
1. Визначте напрям
Подумайте, в якій сфері вам хотілося б розвиватися. Необов’язково зациклюватися на спеціальності, яка буде вказана у вашому дипломі. Головне — намітити мету, сфокусуватися на сфері знань і тих навичках, які принесуть користь для розвитку кар’єри в конкретній галузі.
Розберіться, як влаштована обрана сфера, почитайте інтерв’ю з людьми, які домоглися в ній успіху, і дізнайтеся, фахівці якого профілю затребувані на ринку. Це допоможе зрозуміти, в якому напрямі вам варто рухатися, наприклад, які навички додати до резюме.
2. Розрахуйте час
Якщо ви вчитеся на денному відділенні, поєднувати навчання і роботу важко. Навіть заочникам доведеться враховувати сесії. Тому важливо заздалегідь скласти оптимальний графік.
Не думайте, що раз ви молоді, вийде працювати та вчитися по 20 годин на добу. Організм потребує відпочинку, і вам точно захочеться проводити час із друзями та родиною. Запитання про те, як ви плануєте все встигати, ймовірно поставлять і на співбесіді. «Та якось розберуся», — не найкраща відповідь. Вона свідчить про безвідповідальність кандидата.
3. Складіть резюме
Якщо вам поки не вдалося попрацювати в компанії або на посаді, яка прикрасить резюме, подумайте, який близький досвід ви можете вказати. Участь у волонтерських проєктах, студентських ініціативах, предметних олімпіадах і програмах обміну з іноземними вузами — все це може стати вашою перевагою. Іноді потенційному роботодавцю досить оцінити не ваші вміння, а хід ваших думок. Опишіть за такою схемою: яке завдання перед вами стояло, як ви його вирішували та чому саме так, які результати отримали.
А якщо вам поки не вистачає вузькоспеціалізованих навичок, зробіть акцент на загальних, які стануть у пригоді в будь-якій сфері. Наприклад, вміння вести ділову комунікацію, здатність аналізувати дані та робити висновки або навички тайм-менеджменту.
4. Знайдіть відповідні вакансії
Використовуйте всі доступні ресурси. Зробіть допис у соцмережах про те, що шукаєте роботу. Коротко розкажіть, яку спеціальність отримуєте, що вже вмієте і чим хотіли б займатися, скільки часу готові приділяти робочим завданням. Якщо ваш допис промайне у стрічці рекрутера або потенційного роботодавця, вони повинні відразу зрозуміти, яку користь ви можете принести як співробітник.
Вивчіть на сайтах пошуку роботи спеціальні розділи, де зібрані вакансії для молодих фахівців і студентів. Тільки уважно читайте вимоги. Якщо в описі вакансії вказано, що студентів не беруть, відгукуватися не варто. А якщо роботодавець готовий взяти людину без досвіду, можна спробувати.
5. Вивчіть кар'єрні програми для студентів
Багато великих компаній приймають студентів на оплачувані кар’єрні програми. Така практика є не тільки в IT-сфері — знайти слушну можливість може студент будь-якої спеціальності, причому необов’язково в Києві.
Наприклад, для участі в кар’єрній програмі INKOMPASS компанія «Філіп Морріс Україна» набирає студентів 4-6 курсів та випускників 2020, 2021 років з Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та Львова.
Цьогоріч представники будь-яких спеціальностей, які добре знають англійську, можуть податися на програму до 10 травня. А у тих, хто успішно впорається з усіма етапами, з’явиться шанс проявити себе, реалізувавши проєкт у міжнародній компанії.
Подібні програми влаштовані так, щоб студенту було зручно поєднувати роботу і навчання. У результаті учасник отримує професійний досвід і підтримку наставника, базу контактів, вражаючий рядок у резюме, а можливо, і першу роботу.
6. Продовжуйте пошуки
Якщо ви регулярно відгукуєтеся на вакансії для студентів, заповнюєте анкети для кар'єрних програм і написали пости у всіх соцмережах, але так і не знайшли роботу, не впадайте у відчай.
Проаналізуйте, чому вас не беруть. Цікавтеся в рекрутерів і HR-фахівців, у чому причина відмови. Можливо, варто підтягнути знання і навички або переглянути графік, за яким ви можете працювати. Або ж спробуйте повернутися до першого пункту і змініть напрям пошуків. А що як початок вашого кар’єрного шляху знаходиться в суміжній галузі?
https://www.work.ua/articles/jobseeker/2637/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5847
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...