Топ-5 найсучасніших професій
Більшість нових спеціальностей з'являються на стику ІТ та інших сфер. Найближчим часом активно розвиватимуться наступні професії: IT-юрист, архіваріус цифрових даних, менеджер з бізнес-інформації, архітектор корпоративної інформації. З тих перспективних професій, з яких кадровий ринок вже сформований і знаходиться у стадії активного зростання, варто відзначити наступні: відеодизайнер, фахівець із захисту інформації, розробник ПЗ для мобільних платформ, системний аналітик, маркетолог з он-лайн сервісів/інтернет-маркетолог. Конкурс на ці позиції коливається в діапазоні 0,8-1,5 резюме на вакансію. Це означає, що таких фахівців на ринку мало.
Нові професії багатьом поки незрозумілі: які обов'язки у таких фахівців, які вимоги до них пред'являє працедавець. Більшість з них належать до так званих «вузьких» спеціальностей. Вони в дефіциті, і працедавцеві доводиться добре постаратися, щоб знайти такого співробітника. Окрім того, в епоху, коли для більшості бізнес-процесів потрібні високошвидкісні комунікаційні ресурси, постійний доступ до Інтернету став обов'язковою вимогою для представників багатьох професій. Якщо зв'язок завжди під рукою, сучасні працедавці готові надати своїм співробітникам можливість віддаленої роботи. І це стосується усіх нових сучасних професій.
1. Онлайн-рекрутер
Раніше рекрутери шукали людей в газетах, на різних заходах. Зараз більшість вакансій зосередилися на просторах всесвітньої мережі. Претенденти розміщують свої резюме на спеціалізованих сайтах, пишуть про себе в онлайн-журналах, в соціальних мережах. А великі компанії наймають фахівців, щоб шукати нових співробітників в Інтернеті. Онлайн-рекрутери також сьогодні затребувані як аналітики в кадрових і рекрутингових агентствах, де вони проводять загальний моніторинг Інтернет-простору. Цікаво, що онлайн-рекрутер має вміти простежити «історію» людини за її соціальними контактами.
2. Проектувальник призначеного для користувача інтерфейсу (він же юзабіліті-фахівець або юзабіліті-інженер)
Сувора конкуренція змушує виробників програмного забезпечення все більше уваги приділяти зручності користувача при роботі з програмою, тобто ретельніше проектувати її інтерфейс. Раніше у більшості IT-компаній цей дуже важливий і відповідальний етап найчастіше розподіляється між дизайнером і програмістом. Сьогодні розробка інтерфейсу виділяється в окрему спеціалізацію. Професію юзабіліті-інженера можна вважати однією із спеціалізацій інженерної психології та ергономіки. За кордоном ця спеціальність викладається як в психологічних, так і в технічних ВНЗ.
3. Директор інтернет-магазинів
Останнім часом на job-ресурсах з'являються заявки на директорів онлайн-магазинів. По суті йдеться про менеджерів, які мають хорошу бізнес-освіту, розуміють загальні принципи Інтернет-торгівлі, володіють інструментарієм у галузі програмування. Онлайн-торгівля нестримно набирає обертів. Тому професіонали в цій сфері будуть усе більш затребуваними.
4. Тестувальник програмного забезпечення
Ці професіонали йдуть слідами програмістів, вишукуючи помилки і недоробки в комп'ютерних програмах. Їх головне завдання – поліпшити програмне забезпечення. Тут необхідні допитливий розум і винахідливість – інакше не здогадаєшся, де таяться проблемні місця. Так, наприклад, за деякими даними, в «Microsoft» на одного програміста доводиться два тестувальники.
5. Блогер (він же фахівець з соціальних медіа)
Онлайн-письменники, власники мережевих щоденників можуть «працювати на дядька», ведучи корпоративний Інтернет-журнал, створюючи імідж фірми в мережі, а можуть розкрутити власний ресурс і заробляти за рахунок реклами в ньому. У цій сфері немає жодних вимог до освіти, віку, професії, кваліфікації людини. Головне – уміти грамотно, цікаво писати, знати специфіку онлайн-простору і розуміти, як просувати свій блог або корпоративний ресурс в Інтернеті.
Вже зараз усі намагаються передбачити, які фахівці будуть затребуваними в майбутньому. До топ-5 найпотрібніших професій увійшли інженер органів (вирощування людських органів), пілот космічного корабля, галактичний архітектор, фахівець з соціалізації роботів. Але варто виділити й інші професії майбутнього, наприклад: механік, слюсар, монтажник. Якщо вже зараз попит на них далеко випереджає пропозицію, чого чекати в майбутньому, навіть недалекому?
www.hrliga.com
Підготувала Ярина ЯНТАР
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5849
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 17000 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...