Шість альтернатив звільненню

Після хвилі звільнень у 2008-2009 багато роботодавців думають, що необхідно готуватися до її повторення через нестабільну економічну ситуацію у всьому світі.

Насправді, у природі існує декілька життєздатних альтернатив скороченню робочих місць, які варто вивчити докладніше, перш ніж знову почати «рубати голови».

Багато роботодавців вважають, що звільнення є єдиним і швидким способом скорочення витрат та раціонального використання трудових ресурсів. Тим не менш, не варто забувати і про ризик появи судових позовів, в які можуть бути залучені компанії, якщо процес скорочення робочих місць буде проходити з помилками.

Власники бізнесу, можливо, бажають розглянути альтернативи звільненням, що дозволить знизити ризик потенційних судових розглядів і збільшить прихильність співробітників.

Нижче наведені деякі варіанти для розгляду, які можна ефективно використовувати на практиці:

1. «Замороження» наймання. Це може здатися серйозним кроком і в довгостроковій перспективі та допоможе знизити небезпеку для існуючих позицій. Зокрема, малий і середній бізнес відмовляється від програм наймання випускників, а для скорочення витрат компанії розглядають аутсорсинг або перерозподіл обов'язків серед наявних кадрових ресурсів.

2. Зниження заробітної плати. Це складний крок, але він може стати ефективним методом скорочення витрат. Співробітники повинні (теоретично!) більше дорожити роботою, ніж зарплатою. Проте, роботодавці зобов'язані провести належні консультації співробітників, оскільки зниження заробітної плати передбачає докорінні зміни умов праці та зайнятості.

3. Скорочення робочого часу або звільнення. Це пов'язане з можливою зміною умов наймання, тому консультації зацікавлених співробітників мають велике значення. Роботодавець може просити когось зі співробітників погодитися на зміни графіка роботи, залишаючи за собою право змінювати робочі години, або тимчасово звільнити працівників. Керівники повинні завжди повідомляти співробітників про будь-які можливі зміни в їхній зайнятості.

4. Гнучкий графік роботи. Час від часу багато роботодавців стикаються з проханням співробітників про гнучкий графік роботи (особливо, щоб доглядати за дітьми). Ще раз слід зазначити, що це не може бути неформальною угодою між вами та вашим персоналом, оскільки зміни графіка підпорядковані певній процедурі в установленому порядку. Гнучкий графік може бути одним зі способів вирішення ваших проблем, тому йдіть назустріч своїм співробітникам, які можуть про це попросити.

5. Тимчасове переведення - ще один спосіб, за допомогою якого можна скоротити витрати компанії. Суть його полягає в тому, що співробітники направляються в альтернативні компанії для роботи. Такі люди, як і раніше, є працівниками вашої компанії, але вони укладають формальний договір з іншим роботодавцем (за виконанням усіх процедур повинен простежити роботодавець). Якщо угода не оформлена, то роботодавець може розглядатися в якості кадрового агентства, що, в свою чергу, накладає деякі зобов'язання як на роботодавця, так і на кінцевого споживача.

6. Передислокація. Перерозподіл може бути корисним прийомом, коли необхідно зробити перерву в роботі. Це допоможе зберегти мотивацію співробітників і принесе користь бізнесу. Ще раз варто зробити акцент на тому, що будь-яка зміна умов роботи має офіційно обговорюватися зі співробітниками та бути підтверджена в письмовій формі.

Джерело: http://www.hr-portal.ru/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад