Кар'єра та хобі
Хобі - це будь-яке захоплення людини, яка приносить їй задоволення. Причому ця справа жодним чином не пов'язана із заробітком або отриманням статусу. Більшість фахівців вважають, що для гармонійного розвитку особистості необхідні захоплення, які не мають відношення до роботи.
На думку психотерапевта Т.Калошіної з Інституту психотерапії та клінічної психології, хобі існують для того, щоб переключати мізок. І на відміну від нетворчих фізичних навантажень - наприклад, миття підлоги, які виконуються "на автопілоті" і звичайно не позбавляють від буденних думок - творчі захоплення змушують людину думати в іншому напрямку: якою буде її робота, як краще її зробити і т.п. Т.Калошіна вважає, що кожній людині сьогодні необхідна саме творчість. Більшість людей реалізують цю потребу в роботі, але цього недостатньо. Займаючись якоюсь однією справою, якій людина навчена і що вміє робити добре, вона замикається на певному кліше. Спочатку вона щаслива і задоволена, але потім починає відчувати, що їй чогось не вистачає. А хобі допомагає впоратися з багатьма недоліками характеру, розвинути креативність і впевненість в собі, а також почати робити щось нове в житті.
Приблизно такої ж точки зору дотримуються фахівці кадрових агентств. На думку їхніх експертів, наявність хобі вже сама по собі є дуже позитивною ознакою. "Це говорить про те, що у людини є енергія. А також свідчить про широту поглядів і позитивне ставлення до життя", - вважають в рекрутинговому агентстві "АНКОР". І радять усім претендентам обов'язково писати в резюме про захоплення та хобі.
Дуже часто хобі або заняття, які приносять задоволення, допомагають людині вивести кар'єру на новий рівень розвитку.
Консультанти закликають більше часу приділяти своєму захопленню і змістовному відпочинку. Вони сходяться на думці, що деколи заняття спортом, читання або навіть розслаблююча ванна приносять набагато більше користі, ніж сидіння в офісі. Після роботи бажано зайнятися активною емоційною або інтелектуальною діяльністю, зовсім не пов'язаною з професією. Кажуть, що саме в такі моменти відбувалися багато наукових відкриттів і знаходилися ефективні рішення в менеджменті. Цілком можливо, що саме під час занять своїм хобі і ви знайдете вдале рішення складної робочої проблеми!
Особливо корисно переключатися на свої захоплення, якщо потрібно зробити вибір між декількома, на перший погляд рівнозначними, варіантами.
Ще один цікавий аспект цієї проблеми: чи варто поєднувати хобі з професією? На думку психологів, в даному випадку все дуже індивідуально. Для когось поєднання хобі з професією - добре, а для когось - дуже шкідливо. Адже в перебігу життя людині бажано постійно переключатися з одного виду діяльності на інший: саме тоді вона розвивається гармонійно. Крім того, існує таке поняття як "професійна деструкція", яка якраз і викликана багаторічним виконанням однієї і тієї ж роботи. Але якщо і після трудового дня людина не буде змінювати свою діяльність, якщо хобі буде продовженням роботи? Все це може ще більше погіршити негативний стан справ. А ось цікаве і не пов'язане з основним заняттям хобі дозволяє людині зберегти свою гармонійність і різнобічність. Звичайно ж, фахівці радять вибирати ту професію, яка подобається, але рекомендують залишати хобі за рамками професії. Щоб не збільшувати небезпеку деградації в одноманітної діяльності.
Дуже часто з цієї обмеженості виростає так званий "трудоголізм". На думку психологів, трудолюбство стає небезпечним, коли робота заміняє всі види активності. Якщо людина ні на хвилину не може розслабитися і отримати задоволення від спілкування з сім'єю, прогулянки на природі або гарної книжки - це тривожний симптом. В даному випадку просто-таки необхідно вибрати хобі, найменше схоже на роботу. Наприклад, якщо на роботі ви проводите весь день за комп'ютером, заведіть собаку або займіться спортом. А ще краще: згадайте свої дитячі або шкільні захоплення та спробуйте їх відновити.
Існують ще так звані статусні, модні і елітні "хобі". Втім, називати їх хобі навряд чи правильно. Це просто справи, які з тих чи інших причин людина видає за свої захоплення. Таке проведення часу - просто один з обов'язків багатьох сучасних керівників і підприємців, тобто, робота. Звичайно, ці заняття дуже і дуже допомагають у бізнесі і кар'єрі. Але крім таких "хобі" бажано мати справжні, для душі.
Отже, хобі - зовсім не перешкода кар'єрі. Як ми бачимо, наші захоплення зазвичай тим чи іншим чином допомагають в роботі. Причому це стосується всіх: і спеціалістів, і керівників, і підприємців. Зважайте: психологи радять вибирати хобі, які допомагають компенсувати слабкості. Наприклад, нетерплячим людям, які насилу доводять щось до кінця, буде корисною справа, що вимагає посидючості та терпіння - рибалка, в'язання або щось в цьому роді. Але не забувайте головне - обрана справа має приносити людині задоволення. Тоді це буде справжнє хобі, яке допоможе вам у роботі та кар'єрі!
За матеріалами http://www.vdostatok.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5848
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...