Робота для інваліда-як ковток повітря

Праця – найбільш ефективний засіб уникнення бідності та соціальної ізоляції, від яких часто потерпають люди з інвалідністю. Тому необхідно вживати заходи, щоб їм допомогти.

У Запорізькому районі нині 2692 особи з інвалідністю, а це 4,7% усього населення (по Україні – 5,5%), серед яких 1380 – інваліди працездатного віку, з них І групи – 118, ІІ групи – 473, ІІІ групи – 789.

За даними Запорізького обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, на 103 підприємствах, в установах району створені сприятливі умови оплачуваної роботи для 246 інвалідів, у тому числі в галузі промисловості – 65, сільського господарства – 53, торгівлі – 14, бюджетної сфери – 89. Крім того, 139 інвалідів району працюють в Запоріжжі.

На сьогодні трудовою діяльністю зайнято 14% загальної чисельності інвалідів (по Україні – 15%) або 28% громадян цієї категорії працездатного віку (по Україні – 33%). Позитивним є те, що у виробничих галузях створено для інвалідів 29 робочих місць, більше від нормативу (+23%).

Визначені кращі роботодавці для інвалідів. На підприємствах ДП «Імідж Холдинг» - керівник Д.П. Шолудько (працюють 39, при нормі 30), ПП «Агрофірма «Славутич» - І.І. Бакуменко (5, при нормі 4), ПрАТ «Індустрія» - Д.Ш. Говбінер (5, при нормі 4), СТ «Світанок» - О.М. Величко (4, при нормі 2); у бюджетній сфері – Миколай-Пільська сільська рада – Т.М. Шаповалов (10, при нормі 4), Кушугумська селищна рада – Г.О. Загребельна (6, при нормі 4). Велика вам подяка за людяність і гуманність!

У той же час не забезпечили працевлаштування інвалідів згідно нормативів приватний підприємець А.А. Давтян, СВК «Дніпрові хвилі», підприємство Біленьківської ВК №99 та 19 бюджетних установ (38 осіб).

За сприяння районного центру зайнятості у 2011 році працевлаштовано 11 інвалідів, а з початку поточного року – 4.

Зараз на обліку перебувають 3 інваліди, яким здійснюють пошук роботи відповідно до рекомендацій медико-соціальної експертної комісії, наявних кваліфікації та знань, з урахуванням їхніх потреб.

Більшість інвалідів працює за виробничими професіями: сторож, підсобний робітник, прибиральник території та приміщень, слюсар. Перевірки свідчать, що роботодавці завжди задовольняють право інвалідів на роботу, неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Проте, на деяких підприємствах інвалідам надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних дні, хоча, відповідно до ст. 6 Закону України «Про відпустки», інвалідам І і ІІ груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а інвалідам ІІІ групи – 26 календарних днів.

Інваліди розуміють, що знайти роботу до душі можливо, маючи лише високу професійну кваліфікацію. Вони її отримують у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах.

Добрих фахівців, які відповідають вимогам часу, готують 12 державних центрів професійної реабілітації інвалідів. За направленням управління в першому півріччі поточного року пройшли професійне навчання у Бердянському обласному центрі реабілітації інвалідів за спеціальністю «оператор комп’ютерного набору» - О.С. Сарбєєв (смт Балабине), К.А. Серватовський (смт Кушугум), направлені для навчання у другому півріччі поточного року за спеціальністю «перукар» - А.С. Подлубна (с. Наталівка), за спеціальністю «оператор комп’ютерного набору» - Н.С. Савчин, С.Ю. Уткін (с. Лежине).

Громадянам із вадами здоров’я, які хочуть і мають можливість навчатися або працювати, необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації. Адреса: м. Запоріжжя, вул. Комінтерну, 3-А, 2-й поверх, каб. 11. Тел. 223-61-78.

Джерело: Запорізький обласний центр зайнятості.

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад