Найшкідливіші професії
Відомо, що більшість професій накладають свій відбиток на зовнішній вигляд людини. Не завжди, але часто. Як довідатися - чим небезпечна та чи інша робота, які професії - шкідливі?
Найбільш вгодовані
Безумовно, однією із найбільш товстих професій – з об'єктивних причин - є професії кухаря, кондитера та пекаря. При цьому, чим вищим є клас виробництва, тим нижчим ризик набрати зайву вагу в тих, хто вимушений щодня тестувати різні делікатеси та солодощі. До речі, найбільше товстих кухарів працює в ресторанах російської, української та німецької кухонь, а найменше - азіатських, італійських і грецьких.
Схильні до зайвої ваги й всі ті, хто працює в чисто жіночих офісних колективах - бухгалтери, вчителі, співробітниці різних керувань, ЖЕКів і інших контор. Проблема полягає не тільки й не стільки в малорухомому типі роботи, скільки в традиції нескінченно пити чай з висококалорійними булочками, цукерками, бутербродами.
Найбільш криві
Проблеми зі спиною, як правило, наздоганяють представників тих шкідливих професій, які пов'язані з тривалим знаходженням у вимушеній напруженій позі. Це деякі медробітники (стоматологи, операційні хірурги та медсестри, акушери), кравці, а також фотомоделі. Проблеми спричиняє так зване розбалансування та неправильне завантаження м'язового корсета хребта, у якому порушується кровопостачання та виникає запалення. Погіршує ситуацію зайва вага, захворювання судин і деякі ендокринні проблеми. Поліпшує - винятково звичка займатися спортом, хоча б по півгодини, але не рідше 3-4 разів на тиждень.
Які старять
Деякі шкідливі професії прямо крадуть молодість. У цьому сенсі найбільш небезпечними та шкідливими є робота - у льотчиків і бортпровідників, оскільки на борту повітряного судна, як відомо - штучно створений клімат: дуже сухий (20-40% вологості замість необхідних нашій шкірі та слизовим оболонкам 65-75%), з неприродним іонним складом. Як кажуть дерматологи, навіть найгарніша та молода стюардеса через 200 годин польотів старіє, як мінімум, на 3-4 роки: точніше, старіє її шкіра. На жаль, ані сильні зволожуючі креми, ані термальні спреї з мінеральною водою, не здатні напоїти шкіру...
Найбільш нервові
Головні жертви нервових і ендокринних захворювань - це менеджери середньої ланки, вихователі дитячих садків і вчителі початкової школи. Як правило, саме в цих професіоналів найчастіше зустрічаються проблеми з функцією щитовидної залози, які впливають і на загальний стан центральної нервової системи. Виключити серйозні захворювання можна, якщо щонайменше один раз на рік проходити мінімальні обстеження - УЗД щитовидної залози та робити аналіз крові на тіреотропний гормон.
Найбільш короткозорі
Проблеми із зором виникають у представників багатьох шкідливих професій, однак з великим відривом лідирують ті, хто змушений більшу частину робочого часу проводити носом біля монітору. Потрібно розвіяти головний міф - про те, що гарний монітор не псує зір. Псує, причому найсучасніший LED-екран рівно тією самою мірою, що й старий «ящик». Таким чином, під удар попадає величезна група професій, від IT-фахівців до письменників і економістів. На жаль, стовідсоткового засобу профілактики порушення зору при такій роботі немає.
Найбільш застуджені
Найбільше на простудні захворювання та хронічні ушкодження лор-органів страждають професійні оратори: лектори, політики, актори... Справа в тому, що при такий «розмовній» роботі слизові оболонки горла та носоглотки відчувають граничні перевантаження та не справляються зі своєю захисною функцією. Поради, як цього уникнути, знайомі нам з дитинства: не пити в теплому приміщенні крижані напої, не репетувати пісні на морозі та намагатися за можливістю частіше мовчати та дихати через ніс.
Абсолютно здорових професій, на жаль, не існує - всі професії небезпечні по-своєму. Але є думка (правда, через рідкісність спеціальності точну статистику зібрати складно), що найбільш здоровими професіоналами є лісники і єгері, астрономи, флористи та... ветеринари. І нічого дивного - навіщо боліти, якщо навколо природа, квіти, тварини, а над головою - дивне зоряне небо...
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5847
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...