Методи масової оцінки персоналу

При масовій оцінці персоналу можна використовувати такі методики:

Оцінка «360 градусів» або «Кругова оцінка»
Метод заснований на стандартизованому опитуванні оточення певного працівника: його начальника, його колег, його підлеглих і його клієнтів або партнерів. Мета опитування - надання працівникові зворотного зв'язку від цих категорій осіб, а також порівняння оцінок оточуючих і його самооцінки. Цей метод дозволяє працівникові зрозуміти, наскільки коректні його уявлення про те, як його праця та поведінка оцінюється співробітниками різного рівня і зовнішнім середовищем. У результаті працівник отримує інформацію про те, в яку сторону змінити власну поведінку для підвищення ефективності. У випадку, якщо набір оцінюваних менше, ніж описаний перелік категорій, оцінка отримує назву «270 градусів», «180 градусів».

Соціометрія
Соціометричне опитування - метод вивчення морально-психологічного клімату в колективі, згуртованості команди, внутрішніх переваг і відкидання окремих членів колективу. Результати опитування обробляються нескладними способами та відображаються в соціограмі - графічному представленні внутрішніх зв'язків між учасниками опитування. Більшою мірою підходить для оцінки колективу (згуртованості, угруповання, неформальні лідери).

Професійне тестування
Професійні тести - завдання та запитання, спрямовані на виявлення у кандидата конкретних знань, необхідних для успішного виконання роботи на даній посаді. Як правило, такі тести готуються керівником оцінюваного працівника та відображають типові завдання, які належить вирішувати кандидату на цій посаді.

Тести здібностей
Тести здібностей - методики для виявлення загальних здібностей кандидата виконувати роботу на даній посаді. Тести дозволяють прогнозувати успішність у певній сфері діяльності. Вони застосовуються також для професійної орієнтації, коли досліджувана особа не має жодного практичного досвіду, але бажає знати, де краще застосовувати свої сили або який напрям навчання вибрати.

Методики оцінки індивідуального стилю діяльності
Стиль діяльності, діловий стиль - індивідуальна манера працівника виконувати стандартні функції. Діловий стиль можна визначити як спеціалізованими тестами, так і будь-якими методиками, які виявляють індивідуальні відмінності і особистісні особливості: опитувальник Кейрсі, MBTI; опитувальник на визначення типів темпераменту Русалова; методика діагностики темпераменту Стреляу; методика Фідлера; методика Томаса; методика діагностики міжособистісних відносин Лірі; особистісні опитувальники (16PF, CPI, FPI).

Прогноз професійної придатності
Успішність працівника прогнозується тестами здібностей, професійними тестами та спеціально розробленими стандартизованими методиками, заснованими на критеріях успішності конкретної діяльності.

hr-portal.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад