Погана рекомендація: як виправити ситуацію
Роботодавця не влаштував ваш досвід або навички? Можливо справа в поганій рекомендації, яку надав минулий наймач. Але це не означає, що для вас тепер закриті всі двері.
Менеджер з персоналу, швидше за все, буде перевіряти ваші рекомендації вже після співбесіди. І немає жодної гарантії, що він не дізнається нічого поганого. Попрощатися з колишніми роботодавцями ви могли не дуже добре, і це могла бути не ваша провина. Можливо, були й недоліки з вашого боку, з якими ви благополучно впоралися вже. Але виправдатися вже буде проблематично.
Мовчання - золото?
Промовчати про можливі негативні відгуки на вашу адресу - природне бажання. Однак, це не найкращий вибір. Рано чи пізно така рекомендація може спливти, і наслідки можуть бути ще гіршими.
Якщо ви впевнені, що негативного відгуку не уникнути, рекомендуємо відразу розповісти про це потенційному роботодавцеві. Поясніть суть проблеми і її причини. Це набагато краще, ніж підготувати рекрутерові такий сюрприз, в цьому випадку вашу кандидатуру відразу відхилять.
Вихід із ситуації
Звичайно, просто попередити про негативну рекомендацію буде недостатньо. Її потрібно спростувати. Головне не опускати руки, і не чекати неминучого. Непросто виправдатися, якщо колишній роботодавець дає досить об'єктивну оцінку вашій діяльності, ставленню до роботи, описує випадки не виконання плану і т. п. Але декілька способів завжди знайдуться:
Заручіться заздалегідь позитивними рекомендаціями, які перекриють вплив негативного відгуку.
Можна піти на невелику хитрість і спробувати зменшити вашу роль у процесах, які вплинули на підсумковий результат. Адже, як відомо, не у всіх випадках співробітник може безпосередньо вплинути на ситуацію. Це і потрібно донести до потенційного роботодавця. Це повинно бути впевнене та чітке пояснення ситуації, що склалася.
Можна навести наочні приклади, як ви успішно діяли в схожих ситуаціях. Запропонувати перевірити вас, пройти тести. Якщо є така можливість - від неї краще не відмовлятися.
Будь-якого співробітника можна виставити не в кращому світлі. Причиною цьому можуть служити розбіжності з керівництвом. Це досить суб'єктивні відгуки, тому спростувати їх буде легше. Необхідно довести необ'єктивність оцінки, зібравши позитивні відгуки з інших джерел:
Зберіть рекомендації своїх колег, підлеглих, співробітників відділу кадрів
Декілька позитивних рекомендацій з інших місць роботи з легкістю перекриють негативну, якщо будуть підкріплені фактами.
Можна зібрати відгуки клієнтів і партнерів, з якими ви працювали. Це найбільш точно охарактеризує вас як гарного співробітника.
Пам'ятайте, що характеристики краще отримувати в письмовому вигляді з підписом рекомендодавця. Бажано, щоб використовувалися офіційні бланки компанії з її контактами і логотипом. Якщо рекомендації були надіслані електронною поштою, то це повинна бути корпоративна адреса, а не особиста.
Негативна рекомендація може створити додаткові труднощі при працевлаштуванні, але якщо докласти достатньо зусиль, її вага стане мінімальною.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5848
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...