Портрет ідеального підприємця
Що таке бізнес: професія чи мистецтво? Від чого залежить успіх у підприємництві? Хто може вдало вести бізнесову діяльність навіть без великих капіталовкладень, а кому навіть значні статки не стануть у пригоді?
За сучасних реалій багато-хто прагне самотужки господарювати, відкривши власну справу. Однак далеко не всі отримують бажані результати у цій сфері. За даними статистики, лише один підприємець з десяти досягає успіху. Особа, котра має намір зайнятися бізнесом, повинна володіти певними якостями. Пропонуємо вашій увазі основні з них.
Менталітет. Це – сукупність особливого складу розуму, психологічних та інтелектуальних властивостей, що проявляється в стилі мислення та поведінці, коли особа помічає все нове, аналізує, планує та шукає способи втілення оригінальних задумів у реальне діло або постійно вдосконалює раніше розпочату справу. На основі глибокого аналізу вміє знайти нестандартний варіант впровадження новацій і застосувати їх в практичній площині, здатна визначити перспективність обраної сфери діяльності, врахувати всі можливі ризики.
Організованість, самодисципліна та відповідальність. Уміння долати непередбачувані труднощі для досягнення визначеної мети – невід’ємна риса характеру підприємця-початківця. Якщо ці якості вам не властиві, то не варто розпочинати бізнес. Навіть, якщо ви здатні генерувати незвичні ідеї, без працездатності успіху не досягти. Американський письменник Джон Райт свого часу дуже влучно сказав: «Бізнес як велосипед: або крутиш педалі, або падаєш».
Комунікабельність. Успішний підприємець обов’язково повинен бути відкритим до спілкування, вміти налагоджувати нові зв’язки та ділові контакти, знаходити вихід із несподіваних і конфліктних ситуацій, ефективно вести переговори, концентрувати увагу на головному, переконувати партнерів і клієнтів.
Інтуїція. Для ведення власної справи дуже важливо не лише діяти за законами логіки, а й уміти вловлювати істину, відслідковувати основні тенденції та передбачати зміни, прислухатися до внутрішнього голосу, бути проникливим і здогадливим.
Самоаналіз. Бізнесмен повинен грамотно аналізувати допущені помилки й робити правильні висновки. Навіть у разі досягнення хороших успіхів завжди можна, провівши ґрунтовний аудит, поліпшити фінансові результати, адже досконалість немає меж.
Гнучкість і багатогранність. Саме від цих властивостей залежить те, наскільки успіх буде тривалим. За сучасних умов розвитку науково-технічного прогресу світ стрімко змінюється, тому варто постійно працювати над самовдосконаленням. Адже те, що було прибутковим п’ять років тому, сьогодні може не спрацювати. Тому потрібно бути гнучким, знаходити способи корегувати коригування бізнесу під ринкові потреби.
Спостережливість. Ця риса характеру необхідна тим, хто мріє про започаткування власної справи. Адже бізнес – це ідея, реалізація якої дозволяє підприємцю задовольняти суспільні потреби й отримувати при цьому прибуток.
Розумний ризик. Сучасний бізнес розвивається в умовах жорсткої конкуренції. На перемогу може сподіватися лише той, хто запропонує клієнтам товар чи послугу, що вигідно вирізнятиметься від інших пропозицій. Це може бути щось кардинально нове, або ж модернізоване давнє. Інколи треба ризикувати, адже нестандартні вчинки можуть призвести до несподіваних результатів. Головне – вірити в свою удачу.
Креативність. Творчий підхід і неординарне мислення – необхідні складові у веденні бізнесу. У процесі діяльності доводиться вирішувати різноманітні завдання і завжди треба бути готовим до прогресивних змін.
Підприємництвом займається багато людей. У них різні звички, життєві цінності, спосіб мислення, спільні – зазначені вище здібності та риси характеру, а ще – велике бажання власними зусиллями зробити своє життя кращим. Головне в бізнесі – наполеглива праця та самодисципліна. Набагато більше шансів досягти позитивних результатів мають ті, хто обере вид діяльності, що переплітатиметься з наділеними природою даними – хистом, здібностями, інтересами.
Якщо ви шукаєте роботу та маєте талант менеджера, хочете спробувати свої сили у бізнесі, звертайтеся до будь-якого центру зайнятості. Там ви зможете отримати необхідні поради з питань започаткування власної справи, за допомогою профдіагностичних досліджень визначити схильність до підприємницької діяльності, відвідати тематичні семінари, переглянути банк бізнес-ідей, а також ознайомитися з бізнес-планами, розробленими спеціалістами.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5838
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 22000 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...