Фізична вада - роботі не завада

Державна служба зайнятості забезпечує людям з особливими потребами додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, що допомагає їм в сучасних умовах конкурувати на ринку праці, а роботодавцям комплектувати вакансії відповідною категорією громадян.
Відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»: порядок та умови визначення потреб особи у зв'язку з інвалідністю встановлюються на підставі висновку медико-соціальної експертизи та з врахуванням здібностей до професійної та побутової діяльності інваліда. Види й обсяги необхідного соціального захисту інваліда надаються у вигляді індивідуальної програми медичної, соціально-трудової реабілітації й адаптації.
Індивідуальна програма реабілітації є обов'язковою для виконання державними органами, підприємствами (об'єднаннями), установами й організаціями;
для підприємств встановлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік. За невиконання зазначеної норми в законі передбачені значні адміністративно-господарські санкції для роботодавців.
З 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про зайнятість населення» №5067–VI від 5 липня 2012 року та внесені відповідні зміни до інших законів та нормативних актів щодо зайнятості.
Відповідно до нових норм, особи з інвалідністю, зареєстровані в державній службі зайнятості, на загальних підставах отримують види матеріального забезпечення та безоплатні соціальні послуги, зокрема сприяння у працевлаштуванні, обранні підходящої роботи, одержанні інформації про ситуацію на ринку праці та перспективи його розвитку.
З метою збереження додаткових гарантій, щодо обсягів необхідного соціального захисту у працевлаштуванні, особи з інвалідністю реєструються в центрі зайнятості за умови пред’явлення також індивідуальної програми реабілітації. Підбір підходящої роботи (у тому числі шляхом розумного пристосування існуючого або створення нового робочого місця) здійснюється відповідно до їхніх професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань, щодо умов праці.
З початку року в центрах зайнятості Криму перебували на обліку 690 осіб з інвалідністю (767 осіб в аналогічному періоді минулого року). За направленням служби зайнятості працевлаштовані 113 осіб. Рівень працевлаштування за направленням служби зайнятості склав 16,4%.
Підвищенню ефективності працевлаштування сприяють активні програми зайнятості. Так з метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці з початку року за направленням служби зайнятості проходили професійне навчання 32 особи, за видами курсової підготовки, перепідготовки: «обліковець бухгалтерських даних», «матрос-рятувальник», «манікюрник», «діловод», «квітникар», «кравець», «закрійник», «майстер з діагностики». Підвищили свою кваліфікацію на курсах: «Інформатика. Основи комп’ютерної грамотності», «СІТ у бухгалтерському обліку», «Новітні технології в обслуговуванні клієнтів в санаторно-курортній зоні», «Основи краєзнавства», «Організація комунально-побутових послуг в готелях, пансіонатах», в тому числі шляхом стажування безпосередньо на підприємстві: «юрист», «бармен», «бухгалтер», «менеджер», «покоївка», «сестра медична», «тракторист». Після закінчення навчання працевлаштований кожен третій безробітний.
Навчання за напрямком «Основи економіки. Підприємницька діяльність» проводиться за умови узгодження потреб і інтересів особистості, схильності до самозайнятості, спроможності у веденні власної справи та вимог ринку праці. Сприяння у започаткуванні власної справи отримала безробітна Білогірського центру зайнятості за напрямком: «Перевезення вантажів».
Станом на 1 червня в центрах зайнятості республіки продовжили перебувати на обліку 430 осіб з інвалідністю. Залишались актуальними 389 вакансій, на які за інформацією роботодавців могли бути працевлаштовані інваліди.

dcz.gov.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад