4 простих поради для підвищення ефективності віддалених працівників
Керівництво віддаленими співробітниками - завдання непросте, проте вже перетворилося на норму життя. За статистикою, у світі налічується більше 1 мільярда людей, які працюють на відстані, а до 2015 року їхня кількість повинна збільшитися до 1,3 мільярда.
Перехід співробітників на віддалений режим роботи стався досить стрімко, так само як і розвиток технологій, що сприяли цьому процесу. Зараз вже не стоять проблеми, чи буде це використовуватися і як це зупинити. Питання більше в тому, як нам отримати максимальну вигоду від даної тенденції? При цьому важливо пам'ятати, що принципи взаємодії з такими працівниками значно відрізняються від методів управління офісним персоналом.
Ось декілька порад про те, як побудувати налагоджений і ефективний процес роботи з віддаленими фахівцями.
1. Підтримуйте зв'язок
З працівниками досить легко втратити контакт, особливо коли вони не сидять з вами за одним столом. Постійно підтримуйте з ними двостороннє спілкування, проте з розумом підходьте до вибору засобів комунікації. Наприклад, конференц-зв'язок добре підходить для обговорення загальних деталей, для проведення презентацій краще використовувати відеоконференції, а от вже для навчання та планування завдань на наступний квартал використовуйте таки особисті зустрічі.
Важливим моментом в даній ситуації, як і раніше, залишається дотримання корпоративних стандартів, бізнес-етикету та взаємоповага. Зокрема, приходити на віртуальні зустрічі необхідно вчасно, оскільки віддалений співробітник, як і будь-яка людина в офісі, планує свій графік, виходячи із запланованого на день обсягу робіт та пріоритетних завдань.
2. Спробуйте це на практиці
Варто на час «влізти в шкуру» віддаленого співробітника, щоб зрозуміти, яке це насправді. Попрацюйте хоча б тиждень, перебуваючи в дорозі або в імпровізованому офісі (наприклад, у кав'ярні чи коворкінговому просторі). Тоді ви зможете краще зрозуміти всі плюси та мінуси такого формату.
3. Надайте працівникам свободу вибору засобів
За даними дослідження компанії Software Advice, 77% працівників використовують власні пристрої для виконання роботи, тому не варто жорстко нав'язувати програмні та апаратні засоби всім віддаленим співробітникам. Принаймні обговоріть з ними можливі варіанти. Концепція BYOD, що означає використання працівниками власних пристроїв (і хмарних технологій) в робочих цілях, отримала сьогодні поширення в багатьох компаніях.
4. Ставте чіткі цілі та очікування
Рідкісні особисті зустрічі посвятіть постановці чітких цілей і очікувань. Довіра - одна з найбільших проблем при роботі з мобільними працівниками та/або віртуальною командою. Дистанційні працівники, як правило, не працюють чітко з 10:00 до 19:00, тому їх ефективність набагато важливіша, ніж фізична присутність в офісі або у робочого комп'ютера в певні години. Зіставте це з вашими цілями та очікуваннями - ви можете виявити, що ваші віддалені співробітники набагато більш ефективні, якщо надати їм свободу і нагородити довірою.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5848
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...