Чого не можна робити під час пошуку роботи
Експерти Antal Russia підготували перелік найбільш поширених помилок, яких припускаються менеджери при пошуку нового місця роботи. Зокрема, фахівці попереджають, що не варто довіряти думкам знайомих, прибріхувати в резюме та намагатися маніпулювати роботодавцем.
Контрпропозиція - кращий спосіб домогтися підвищення зарплати
Останнім часом почастішали випадки, коли менеджери, будучи незадоволені своєю заробітною платою або умовами праці, починають шукати нове місце роботи, хоча залишати поточне вони насправді не готові. Нерідко вони витрачають від трьох до шести місяців на переговори з новим роботодавцем і, отримавши заповітну пропозицію про роботу, відправляються безпосередньо до свого нинішнього керівнику в надії домогтися контрпропозиції. Деякі роботодавці, бажаючи утримати працівника, йдуть на контрпропозицію, але при цьому намагаються збільшити обсяг покладеної роботи.
У більшості випадків менеджери, які домоглися контрпропозиції, недовго продовжують працювати в компанії. Керівники швидко помічають відсутність лояльності та зацікавленості і починають шукати заміну подібним працівникам.
Конкуренції на ринку немає!
Багато претендентів все ще не розуміють, що ринок праці - це такий самий ринок, як і будь-який інший. На ньому є відчутна конкуренція і серед роботодавців, і серед кандидатів, тому до пошуку роботи не можна підходити абияк. Релевантний досвід, знання іноземних мов, хороші навички самопрезентації - це обов'язкові вимоги для успішного працевлаштування. Щоб перемогти в боротьбі за омріяну вакансію, претендент повинен робити наголос на своїх конкурентних перевагах, але ні в якому разі не розслаблятися і не думати, що він є ідеальним кандидатом.
Прикрашене резюме - запорука успіху
При складанні резюме потрібно дотримуватися двох основних правил: дотримуватися логіки, оскільки резюме повинно являти собою зв'язну історію успіху кандидата протягом його кар'єри, і ґрунтуватися виключно на фактах. Неважливо, чи користується претендент послугами рекрутера або безпосередньо звертається до роботодавця, і той і інший мають можливість не тільки оцінити його самостійно, але і навести про нього довідки. Якщо під час процесу працевлаштування стане очевидним, що кандидат явно перебільшив свої професійні достоїнства та прикрасив свої навички, це може стати вирішальним фактором для відмови. Якщо ж це з'ясується після того, як претендент вийде на нове місце роботи, то його цілком можуть звільнити за невідповідність займаній посаді.
Варто також мати на увазі, що назви займаних посад, зазначених у трудовій книжці, повинні збігатися з тими, що написані в резюме. Якщо є розбіжності, то потрібно бути готовим пояснити їх причину.
Нова робота - більша зарплата
Більшість шукачів вважають, що зміна роботи невід'ємно спричиняє збільшення доходу. Деякі переконані, що новий роботодавець повинен платити їм як мінімум в 1,5 або навіть в 2 рази більше, ніж колишній. Практика показує, що такі зарплатні очікування абсолютно невиправдані. Адекватним розміром збільшення зарплати при переході з однієї компанії в іншу на сьогоднішній день вважається 15-20% від поточного доходу.
Багато претендентів готові погодитися на зміну місця роботи і без підвищення заробітної плати, якщо вони бачать перспективу кар'єрного зростання.
Знайомі поганого не порадять
Буває, що кандидати, які активно шукають роботу, відхиляють пропозиції рекрутерів, ґрунтуючись на домислах і чутках. Вони навіть не прагнуть дізнатися більше про компанію, в якій їм пропонують розглянути вакансію. Типовою є ситуація, коли рекрутер озвучує назву організації, а шукач моментально відкидає вакансію, оскільки хтось із його знайомих мав негативний досвід співпраці з даною компанією.
Іноді рекрутерам вдається переконати шукачів сходити на інтерв'ю, щоб вони познайомилися з компанією та склали свою власну, незалежну думку. Як показує практика, після відвідування компанії понад 50% кандидатів змінюють свою первинну думку.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5838
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 22000 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...