5 порад як поводитися з поганим начальником

За даними компанії OfficeTeam, які наводить CNBC, кожен другий співробітник вважає, що у нього поганий начальник. Люди витрачають багато часу на стрес, пов'язаний з поганим босом. За даними опитування, в середньому співробітники проводять близько 19,2 год. на тиждень у неспокої про те, «що говорить або робить бос», причому з них 13 годин протягом робочого тижня, а 6,2 години на вихідних.
Фахівці з Office Team розділили поганих начальників на 5 типів і дали пораду, як з ними поводитися:
Задирака. Такі начальники публічно або в приватному порядку загрожують або принижують співробітників. З таким начальником потрібно вміти тримати себе в руках, не відповідати йому тим самим, а спокійно пояснити свою позицію. Часто такі люди слухають «голос розуму».
Мікроменеджер. Такий бос тримає співробітників на короткому повідку, бажаючи контролювати найдрібніші деталі. Головне - встановити довіру з таким начальником, приходьте завжди вчасно, здавайте роботу в строк і звертайте увагу на деталі.
Поганий «комунікатор». Такий начальник мало орієнтує співробітників у тому, що треба робити. В результаті підлеглим доводиться або доробляти роботу або переробляти. З таким начальником потрібно бути проактивним і в лоб задавати багато питань, але в той же час вести себе дипломатично.
Диверсант. Цей начальник підриває зусилля інших. Він або жодним чином не виражає схвалення у зв'язку з добре виконаною роботою, або, що гірше, - привласнює собі результат вашої праці. З «диверсантами» все трохи складніше - потрібно «гладити» такого начальника та зробити, так, щоб він відчув, що ним захоплюються. Потрібно зберігати всі документи як докази того, що ви добре працюєте, і «диверсант» у вас потребує.
Сновида. Такий начальник може бути вельми милим і навіть довірятися вам. Але у нього може настільки несподівано змінитися настрій, що він вас не впізнає в коридорі. Звичайно складно передбачити як поводитиметься «лунатик», але не потрібно приймати близько до серця його зміни настрою. Пам'ятайте про те, що йому потрібно вирішувати безліч проблем, і не ви причина його дивної поведінки, у разі якщо «лунатик» збуджений. Office Team радить звертатися до нього тільки з терміновими питаннями.
Компанія Keas, у свою чергу, пропонує три ключових поради, як поводитися з «отруйним» начальником: «Умій постояти за себе, - але будь дипломатичним і ввічливим. Коли є необхідність уникнути непорозумінь, проси прояснити; спробуй розділити твоє особисте его від твоєї бізнес-персони». Найвеселішу пораду дає Лінн Тайлор - треба ставитися до поганого начальнику як до дитини, у них так багато спільного - напади люті, вимогливість, егоцентризм, упертість тощо. З такими начальниками потрібно спілкуватися, сміятися, передбачати проблеми і, звичайно, їх вирішувати.

redactor.in.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад