Яким має бути резюме, якщо ви вирішили змінити професійний профіль
Ви вирішили зробити поворот в кар'єрі і змінити професію або спеціалізацію? Тоді поновіть резюме!
Найпоширеніша помилка, яку здійснюють люди в такій ситуації - це використання для пошуку роботи звичного резюме - того, яке використовувалося раніше. Тим часом, нових роботодавців цікавлять не стільки ваші досягнення на колишньому місці, скільки ваші перспективи на новій роботі. Чудово, якщо під час роботи у вузі здобувач був завідувачем кафедрою, але немає гарантії, що він досягне успіху в якості керівника відділу продажів в оптовій компанії. У ситуації, яку ми розглядаємо, у претендента є очевидний мінус - брак досвіду та кваліфікації, і завдання полягає в тому, щоб правильно розставити акценти у спілкуванні з потенційними роботодавцями.
Складіть кваліфікаційне резюме. Це резюме, в якому ви не перераховуєте місця роботи в хронологічному порядку, а презентуєте свої знання, вміння, навички та кваліфікацію. Практичні вміння об'єднайте в групи. Наприклад, інтелектуальні навички: вміння працювати з великими обсягами інформації, аналітичність, здатність лаконічно, інформативно і доступно викладати свої ідеї. Навички комунікативні: досвід встановлення ділових контактів, здатність створювати в своєму оточенні атмосферу для плідної співпраці. Технічні навички: комп'ютерні програми, з якими ви вмієте працювати, хороша орієнтація в Інтернеті і вміння швидко знаходити там інформацію, здатність монтувати аудіо- та відеоматеріал і так далі. Управлінські навички: здатність створити команду з нуля, координувати складні проекти, підтримувати сприятливий психологічний клімат у колективі. Особливу увагу корисно приділити саме навичкам загального характеру, які використовує в роботі і менеджер, і фахівець call - центру, і дизайнер, і керівник підрозділу. Це загальна ерудиція, комунікативні таланти, комп'ютерна грамотність, володіння іноземними мовами. Складіть список таких якостей стосовно до вашого професійного досвіду - це допоможе зробити резюме ефективним.
Напишіть мотиваційний лист. Воно не замінить резюме, але дозволить вам підготувати грунт і зацікавити роботодавця. У листі розкажіть, чому ви вирішили змінити профіль діяльності. Будьте переконливими: причини для зміни професійного курсу повинні бути вагомими. Аргументу «Просто набридло, хочу спробувати свої сили в новій сфері» недостатньо. Роботодавець повинен розуміти, що ви готові докласти всіх зусиль для освоєння нових знань і практичних навичок, що ви зацікавлені у розвитку у новому напрямку.
Подумайте, які знання та навички, необхідні на новій роботі, у вас вже є. Напишіть про них в мотиваційному листі. Подумайте, які відсутні навички вам знадобляться в першу чергу? Виразіть у листі готовність опанувати ними в зазначені терміни, наприклад, протягом півроку.
Найголовніше - продемонструйте в мотиваційному листі щиру зацікавленість в роботі і конкретної компанії. Брак досвіду - це мінус, але усвідомлений підхід до побудови кар'єри, енергійність, відкритість - безумовний плюс.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5838
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 22000 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...