Основні критерії вибору тієї професії, яка стане частиною вашого життя
Наскільки вдало ви оберете «свою» професію, настільки успішно складатимуться ваші взаємовідносини з нею. Якщо початковий вибір успішний – людина може вважати себе щасливчиком, який отримав можливість присвятити життя улюбленій справі. Не потрібно – мучиться довгі роки. Тому питання вибору професії надзвичайно важливе.
Перша вимога – розмір заробітної плати. Звичайно, всім потрібні гроші і всі хочуть, щоб їх праця оцінювалась у відповідному грошовому еквіваленті. Проблема недостатнього розміру заробітної плати є однією з основних причин звільнення і пошуку нового робочого місця.
Друга – перспективність професії. Це найбільш актуальне питання для сучасних абітурієнтів. Який сенс витрачати сили, час і гроші, якщо після закінчення навчального закладу диплом буде непотрібним? Вибираючи професію, ми повинні орієнтуватися, на жаль, не лише на свої бажання і пристрасті, але і на сучасний стан економіки. А яким він буде через чотири-п'ять років до моменту завершення професійної освіти? Скільки бухгалтерів, юристів, менеджерів і банківських працівників буде потрібно країні? Чи не настане час, коли їх спіткає доля інженерів, вимушених сьогодні погоджуватися на роботу, вельми далеку від здобутої освіти і обраної спеціальності?
Перш ніж зробити остаточний вибір, треба проаналізувати перспективи. Наприклад, зараз на український ринок приходять іноземні ІТ-компанії, отже, незабаром зросте попит на фахівців в цій галузі. Або інший приклад: будівельний бум нарощує свої обсяги, значить, в найближчому майбутньому ці фахівці користуватимуться попитом. Або ще приклад: народжуваність падає, демографи передрікають країні демографічну кризу, значить, потреба у вчителях знизиться, і осягати вершини педагогічної праці недоцільно. Вигідно вивчитися на лікаря, оскільки населення старіє і медики будуть затребувані.
Хто володіє інформацією – той управляє світом, хоч би навіть власним. Щоб мати можливість зробити правильний вибір, потрібно володіти інформацією. Окрім публікацій в різних виданнях, існує ще інформація, що отримується нами від працюючих друзів, знайомих і родичів. Наскільки вона достовірна – важко сказати. Звичайно, якщо вирішите піти професійним шляхом своїх батьків, це найбільш зважений вибір. Адже, збираючи як позитивну, так і негативну інформацію про роботу батьків протягом декількох років, можна зробити певні висновки і для себе. Що стосується випадкових розмов з друзями, то тут слід враховувати властивість людської пам'яті зберігати позитивні враження, забуваючи невдачі і промахи.
Тож, професійну орієнтацію варто отримувати, здійснюючи маркетинг ринку праці, плюсуючи інформацію зі всіх можливих джерел про майбутню професію, а також враховувати відомості з перших вуст – від співробітників вузу на Дні відкритих дверей. Іншими словами, вибір професії – це ваш вибір!
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5848
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...