Як виправити невдалу співбесіду з роботодавцем?

к показує практика, більшість шукачів роботи нічого не роблять після невдалої співбесіди з роботодавцем. Але якщо вам дійсно цікава вакансія, то чому б не спробувати виправити ситуацію?
Якість «ніколи не здаватися» може кардинально змінити думку роботодавця про вас. У будь-якому випадку ви нічого не втратите, якщо спробуєте проявити себе і спробувати щастя. Бо може саме такі пробивні співробітники й потрібні цій компанії? Заради своєї мети треба бути готовими переступити через сором'язливість і «его». Але зайвий раз нагадувати про себе роботодавцю потрібно дуже акуратно, щоб ефект не вийшов зворотним.
Подяка
За кордоном прийнято дякувати роботодавцеві за приділений вам час електронним листом. У нас ця практика так само входить в моду, тому такий вчинок сприймуть позитивно.
Знаючи персональну адресу представника компанії, з яким ви спілкувалися, це зробити найпростіше. Але можна й надіслати листа на загальну адресу компанії, адресувавши його персонально керівнику, наприклад відповідним зверненням в заголовку листа.
У своєму посланні, крім подяки, ви можете згладити свої промахи та навести факти, про які забули згадати на співбесіді. Тон листа повинен бути позитивним - не просіть про милість і не виправдовуйтесь. Краще акцентувати увагу на тому, що ви можете запропонувати компанії, а не на помилках, припущених на співбесіді.
Швидкий контакт
Зв'язатися з роботодавцем можна і по телефону. Уточніть заздалегідь, коли можна зателефонувати, щоб дізнатися про результати співбесіди. На відміну від письмового звернення, потрібно розуміти, що у вас буде буквально декілька хвилин для досягнення своєї мети. Тому заздалегідь підготуйтеся: напишіть конспект своїй промові, виділіть важливі моменти і відрепетируйте їх. Звичайно, розмова може піти не так, як ви очікували, але заготовлений текст перед очима дуже допоможе. Роботодавець може і сам вам зателефонувати, тому якщо ви відчули, що співбесіда пройшла не дуже добре, почніть готуватися в той же день.
Багато претендентів вважають, що телефонувати роботодавцю після співбесіди - непристойно. Але це швидше буде сприйнято як гідність, і покаже, що ви дійсно зацікавлені в роботі і готові не сидіти склавши руки.
Звичайно, не варто очікувати, що у всіх випадках результат буде позитивним. Ваш лист можуть видалити не читаючи, з вами можуть навіть відмовитися розмовляти. Простіше нічого не робити та шкодувати про втрачену можливість. Але якщо ви дійсно націлені на результат і готові вийти зі своєї зони комфорту - це може принести результат. Спроба може відкрити вам двері в компанію, на відміну від бездіяльності.
Якщо ваші зусилля все ж не принесуть необхідного результату, то не пропустіть шанс дізнатися причини відмови. Ця інформація може виявитися вкрай корисною - знаючи свої слабкі місця, ви зможете їх позбутися.

www.dcz.gov.ua/pol/control/uk/index

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад