Криза середнього віку та її наслідки для кар'єри

Багато людей вважають, що криза середнього віку виглядає помітно так: 40-річний чоловік заводить собі молоденьку коханку і іноді навіть взагалі йде з сім'ї з цієї причини. Насправді це тільки верхівка айсберга і, на жаль, все набагато складніше.
Є два основних кризових періоди в житті кожної людини - це 30 - 35 років і 40 - 45 років. У цей час відбувається переосмислення всього життя і переоцінка багатьох життєвих цінностей. У першу чергу це стосується роботи та кар'єри людини. І це не дивно, адже те, що здавалося цікавим і надихало в 18 років, може або приїстися за цей час, або у людини могли змінитися пріоритети. Припустимо в 18 років вам не вистачало грошей і для вас був головним рівень заробітної плати, а тепер вам необхідно, щоб сама робота була цікавою і захоплюючою. Або, інший приклад, в 20 років ви прийняли рішення самозабутньо будувати кар'єру, а тепер задумалися над тим, що хочете завести дитину. Варто відмітити, що зазвичай, зовні такі люди виглядають цілком благополучно і з боку важко зрозуміти, що з ними відбувається насправді.
У цей період часто люди здійснюють найдивовижніші та на перший погляд легковажні і необдумані вчинки. Хоча насправді, будь-яке рішення, прийняте людиною в цьому віці, попередньо піддається дуже ретельному осмисленню та аналізу. Тридцяти або сорокарічні люди, як чоловіки, так і жінки, можуть змінити місто проживання чи навіть країну, перейти працювати в абсолютно іншу сферу діяльності, почати створювати свій бізнес, народити дитину і піти у тривалу декретну відпустку тощо. Бувають навіть такі цікаві випадки, що керівники високого рівня звільняються зі своєї високооплачуваної та перспективної роботи і влаштовуються працювати в іншу компанію звичайними рядовими співробітниками.
Глибина кризи середнього віку залежить від рівня задоволеності життям даної конкретної людини. Якщо у неї благополучна сім'я та друзі, які її цінують, розуміють і підтримують, то даний період пройде набагато легше та непомітніше.
Що ж робити в такій ситуації?
Звичайно, на різкі зміни в житті вирішуються далеко не все. У першу чергу це залежить від особливостей характеру даної людини, її ступеня незадоволеності життям, рішучості та впевненості в собі. Але, якщо опинившись в цьому віці, ви відчуваєте, що вас щось сильно не влаштовує, краще проявити рішучість і змінити цей аспект в корені. У разі тривалого ігнорування ситуації, що склалася, людина може опинитися в стані затяжного стресу або навіть почати хворіти на якісь нові соматичні захворювання.

worknew.info

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад