Які питання потрібно задати перш, ніж влаштуватися на роботу
Співбесіда - це не "допит" шуквача. Звичайно, найчастіше вона починається з питань рекрутера про ваш досвід, освіту, про те, чому саме ця вакансія привабила вас серед інших. Але потім майбутній роботодавець чекає запитань від вас.
Важливо не тільки поставити правильні запитання про майбутнє робоче місце. Не менш важливо задати їх у правильній послідовності, пише rabota.ua.
1. Функціональні обов'язки на новому місці роботи.
Навіть якщо ви їх обговорювали, і вам ніби все зрозуміло - ще раз обговоріть незрозумілі моменти. Наприклад, наскільки ви будете самостійні у прийнятті рішень. Задане в першу чергу і з щирим інтересом, це питання підкреслить вашу високу мотивацію і покаже рекрутеру, що перед ним відповідальний і професійний фахівець. Крім того, якщо ви правильно будете задавати питання щодо функціоналу, зможете зійти за "свою людину".
2. Завдання та результати.
Запитання теж обов'язкове та потрібне. Важливо чітко усвідомити, що чекає від вас майбутній роботодавець, скажімо, у річній перспективі. Необхідно оцінити загальний обсяг завдань, їх складність і терміновість. Добре розбити завдання на до і після випробувального терміну. Потрібно відразу оцінити, в якій пропорції будуть розбиті поставлені завдання. І, звичайно, наскільки для вас реально з ними успішно впоратися в поставлені терміни.
Підпитання друге, що випливає з першого: Як оцінюються результати виконання поставлених завдань? Які критерії оцінки ефективності вашої роботи?
Не соромтеся уточнювати нюанси. Наприклад, якщо посада в продажах, які плани не тільки в цифрах, але й періодах (щомісячні, квартальні, готові і т.д.), наскільки враховують сезонність тощо.
Задаючи ці питання, ви демонструєте, що вмієте мислити стратегічно та планувати свою діяльність. І надалі вам буде простіше самостійно оцінити свою роботу, орієнтуючись на обумовлені критерії ефективності.
3. Адаптація та випробувальний термін.
Обов'язково уточніть, як проходитиме ваш випробувальний термін, скільки він триватиме, чи існує можливість скорочення. Чи планується вступний інструктаж або адаптаційний семінар? Чи буде у вас наставник, до якого можна звернутися з будь-якого питання? Чи є план завдань у якомусь вигляді і як і ким контролюється його виконання? Як буде оцінюватися результат випробувального терміну? Не соромтеся перепитувати, якщо вам щось незрозуміло.
4. Історія появи вакансії.
Відмінно, якщо вакансія нова, компанія зростає та розвивається. Якщо позиція існує в компанії давно, зверніть увагу на причини звільнення попереднього співробітника. Коментарі менеджера з персоналу можуть бути різними (знайшов іншу роботу, не впорався, перебуває в декреті тощо) і не обов'язково істинними.
У будь-якому випадку, відповідь на це питання може дати вам інформацію до роздумів і пошуку, якщо необхідно, додаткової інформації в інтернеті.
Якщо з'ясується, що за поточний рік на цій посаді побували вже три фахівці, подумайте - чи хочете ви стати четвертим.
5.Соціальний пакет.
Звичайно, важливо знати графік роботи, відпустки, лікарняні, відрядні, розмір і формат соцпакета. Головне - не демонструвати багато емоцій (як позитивних, так і негативних) під час обговорення цього питання. Якщо цьому питанню ви приділяєте більше уваги і зацікавленості, ніж першим чотирьом, роботодавець запитає себе - а заради чого вам потрібна це робота?
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5848
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...