Три типи найогидніших роботодавців
Всім нам хочеться отримати гарну роботу. Причому для кожного з нас поняття "хороша робота" своє, проте ми всі одностайні в тому, чого не хочемо від роботодавців. Три типи найогидніших роботодавців з відгуків шукачів визначив кадровий портал rabota.ua .
Жадібні роботодавці
Багатьом роботодавцям притаманне бажання "купити рубль за п'ять копійок". У додатку до працевлаштування - всім потрібен фахівець із досвідом роботи 3-5 років на зарплату стажиста і функціонал половини відділу. І без бажання індексувати цю саму зарплату за курсом долара або хоча б загальним рівнем інфляції. Працюючи за ідею і заради блага компанії.
З популярних різновидів жадібність роботодавців можна перерахувати бажання заощадити на зарплаті. Наприклад, в тексті вакансії вказана приваблива оплата праці і навіть соцпакет. А за фактом оклад мінімальний або його немає взагалі, а зазначена сума - гіпотетичний відсоток від майбутніх продажів. Причому, наприклад, бувалі ріелтори говорять, що таку зарплату можна отримати, тільки щомісяця продаючи по заводу Порошенко, що малореально.
Один з подваріантів жадібності - навіть зароблена премія виплачується частинами або із затримкою. Або і те, і інше. Багато жадібних працедавців всерйоз вважають, що невиплата повністю зарплати "тримає" їх співробітників в компанії. Поки вони чекають, що їхню зарплату виплатять вчасно або хоча б повернуть борг, жадібний роботодавець продовжує експлуатацію за півціни.
Другий хитрий хід - робочий день, що перевищує 40 годин на тиждень. Причому перебування в офісі з 8 до 19 - це ніби ініціатива співробітників, так само як і виходи по суботах. А зовсім не вимушена необхідність через велику кількості роботи. І, звичайно, ці переробки ніяк не оплачуються. І жодних відгулів. Роботодавцям шкода і своїх грошей, і вашого робочого часу.
Неявними ознаками жадібності можуть стати дешева канцелярія, що використовується рекрутерами або відсутність мила і туалетного паперу в туалеті. До речі, неявна ознака може спрацювати і в іншу сторону - я знаю дві успішні іноземні компанії, які закуповують зараз дешеву канцелярію, бо бюджет був зверстаний, а бензин подорожчав більш запланованого. Тому рекрутери пишуть дешевими ручками в простеньких блокнотах. Тим не менш, на зарплатах і соцпакетах вони не економлять. І знайома з головбухом, яка на будь-яку роботу приносить свої мило і рушник, чим може збити з пантелику кандидатів на співбесіду. Кандидат-то подумає "ба, та тут і мила немає", а це особистий бзік головбуха... Проте, якщо офіс належить компанії, і ніби як виробляє пристойне враження, а туалет - зовсім ні, є привід задуматися, на чому ще економить майбутній роботодавець?
Брехливі роботодавці
Часто перетинається з попереднім пунктом - багато роботодавців брешуть про зарплату, соцпакети та інші блага. Одна з шукачок, витративши 2 години на дорогу до майбутнього роботодавця, майже повірила, що вони ось-ось переїдуть, поки не зустріла в офісі колишню колегу, яка пояснила, що вони "переїжджають" вже роки три. Господар фірми ніяк не знайде дешевий офіс біля метро.
Часті приводи для брехні - атмосфера в компанії, додаткові блага. Наприклад, на співбесіді кажуть - є можливість займатися англійською мовою. Поки ви сподіваєтеся на оплату курсів, реально це може значити, що ви купуєте дорогий підручник і займаєтеся за ним разом з колегами. Або дивитеся після роботи фільми англійською мовою. Або курси за ваш рахунок (повністю або за півціни - як пощастить). Те ж саме і з атмосферою - поки роботодавець розпинається про командну роботу і доброзичливих колег, ви готові йому повірити. На випробувальному терміні ви бачите протилежну картину і усвідомлюєте, що даремно витрачаєте свій час.
Ще один вид брехні - замовчування. Роботодавець чесно змовчить про розміри та причини плинності, що майбутній керівник ваш - некомпетентний і сварливий, тому від нього за рік збігає четвертий секретар. Вам не розкажуть про проблеми з виплатою зарплати або що премія вам буде тільки снитися. Якщо не пошукати інформацію, не зважати на відгуки про роботодавця і не знайти спільних знайомих, які встигли "сьорбнути лиха" - можете потрапити в негарну компанію.
Безладні роботодавці
З цими взагалі все складно. Ніби як все добре, але якось невизначено. Кращий в цьому сенсі варіант - це креативний керівник, часто власник, в якого регулярно з’являлись нові бізнес-ідеї. А розгрібати їх реалізацію та наслідки доводиться співробітникам. Сперечатися не виходить - "хто платить, той і музику замовляє". Втім, найчастіше і довести нічого не вдасться. І або терпіти відкриття чергового бізнес-напрямку, з тугою спостерігаючи, на які дурниці витрачаються гроші підприємства, або шукати кращої долі в іншому місці.
Найбільш легкий варіант такого роботодавця це - "кожного дня свіжі новини". Тобто прийшовши на роботу в понеділок, ви можете знайти своє робоче місце зовсім в іншому приміщенні і мимохідь дізнатися про злиття двох підрозділів, яке відбулося... в суботу. І добре, якщо справа стосується тільки передислокації. Такі сюрпризи можуть відбуватися і з зарплатою, і з відпустками, з кар'єрним ростом і взагалі.
Адаптація в таких компаніях йде самопливом і для більшості новачків стає повним кошмаром. Ситуація може посилитися стосом нормативних документів, які є в компанії, але, як правило, не працюють. Усвідомити, що з прийнятих постанов, інструкцій і положень працює, а що ні - неможливо. Цього не знають навіть старожили. Робота в таких умовах нагадує прогулянку мінним полем. Тому плинність і постійна зміна персоналу - неминучий супутник таких роботодавців. Якщо ви любите драйв і динаміку - вам сюди, якщо ні - вам звідси.
Багато хто з нас встигли зустрітися і навіть попрацювати у таких роботодавців. Щоб мінімізувати ймовірність працевлаштування у огидного роботодавця, потрібно бути максимально обережним в процесі працевлаштування, ретельно шукати інформацію і перевіряти ще раз отриману інформацію. Чи не вважати зайвим перестрахуватися і ще раз ретельно зважити всі "за" та "проти". Якщо маєте можливість, дати собі право на помилку - щоб не стратити себе за невдалий вибір потім. Головне - розуміти, що робота у найогиднішого роботодавця не робить вас таким.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5848
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...