Як пройти групову співбесіду
Підготувавшись до можливих питань, попрацювавши над зовнішнім виглядом, вивчивши інформацію про роботодавця, можна втратити важливу деталь - співбесіда може виявитися груповою.
Під час групового інтерв'ю ви будете не єдиним кандидатом в кімнаті, що може бути не дуже комфортно, і не дозволить вам повністю розкритися. Роботодавці, що практикують такий формат співбесіди, хочуть з'ясувати рівень комунікабельності кандидата і його реакцію в нестандартних ситуаціях. Логіка достатньо проста: якщо кандидат зможе гідно презентувати себе в такій обстановці, то і в робочих ситуаціях, будь то презентація товарів та послуг клієнтам або наради, він буде на висоті.
Також, проводячи з кандидатами групову співбесіду, роботодавець може визначити наскільки конкретному кандидату цікава робота в компанії, наскільки претендент наполегливий і зацікавлений, і його рівень стресостійкості. Роботодавець буде оцінювати не тільки самі відповіді на питання, але і їх подачу і поведінку. Наприклад, якщо на посаду потрібен співробітник з хорошими лідерськими якостями, то в під час групового інтерв'ю, такий кандидат буде в меншій мірі орієнтуватися на відповіді інших претендентів, сміливо відстоювати свою позицію і не боятися виступати першим. З таким видом співбесіди можуть стикнутися кандидати на керівні посади, а також ті, чия робота передбачає певну публічність і роботу на людях.
Як поводитися?
Work.ua може виділити три основні характеристики, які найбільш важливі при проходженні групового інтерв'ю:
1. Відсутність фізичної напруги. Мова тіла може сказати про багато, у тому числі і про те, що ви нервуєте.
2. Тон голосу. Не варто намагатися говорити голосніше, ніж того вимагає обстановка. Спокійна манера спілкування говорить про вашу впевненість.
3. Взаємодія з іншими кандидатами. Вітається аргументована згода, незгода і доповнення чужої думки.
Багато претендентів з недовірою ставляться до групових співбесід, оскільки їх часто практикують представники мережевого маркетингу. Щоб бути впевненими в порядності компанії, слід уважніше її вивчити. Існують інші фактори, які дозволяють виявити роботодавців-шахраїв.
Звичайно, належне проведення групової співбесіди сильно залежить від професіоналізму рекрутера, і його вміння створювати відповідну обстановку і атмосферу, що дозволяє кандидатам повністю розкритися. І не варто забувати, що групова співбесіда є різновидом стресового інтерв'ю. Тобто ви перебуваєте під пильною увагою, і повинні показати не тільки свій професіоналізм, а й уміння працювати в непростих умовах.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5838
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 22000 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...