Overqualification: чому вас не беруть на роботу?

Один з найбільш поширених і при цьому найдивніших варіантів відмови прийняти на роботу - надкваліфікація. Готуючись отримати вакансію мрії, шукач студіює статті з порадами, як пройти співбесіду, напам'ять вчить історію компанії, вивчає профілі керівників компанії в Facebook і LinkedIn, і в підсумку отримує відмову з формулюванням overqualified. Що це - ввічлива відмовка або дійсна причина?
Overqualified
"У ввічливому світі міжнародних корпорацій імідж роботодавця настільки важливий, що необхідність озвучити чесну причину відмови поступається місцем бажанню залишити позитивне враження у кандидата" - говорить провідний консультант хедхантингової компанії "Агентство Контакт" Вероніка Нікітіна в коментарі The Village. За таким формулюванням, мовляв, ваш рівень - вище, ніж того вимагає дана вакансія, може ховатися банальна відмова з особистих причин, віку, комунікабельності або будь-яких інших причин.
У деяких випадках відмова через надкваліфікацію може виявитися правдою - ви дійсно можете перевищувати очікування роботодавця. У кожної позиції в компанії є свої цілі, вимоги до співробітника і обсяги роботи. І якщо взяти на нескладну вакансію надто кваліфікованого співробітника, це може вилитися в такі проблеми:
Співробітник може виявитися досвідченіше і компетентніше керівника, що не є стимулом до успішної співпраці.
Нова робота може виявитися нудною для кваліфікованого співробітника. Як наслідок, він втратить мотивацію, займеться неробством і заразить цим своїх колег, або буде набридати начальству з проханнями дати більше роботи і, звичайно ж, грошей. Не найкращий варіант.
У рекрутера може виникнути підозра, що, вибираючи просту для себе роботу, шукач просто хоче пересидіти десь якийсь час, відповідно, він не стане гарним працівником.
Таким чином, найбільш "довговічним" співробітником стане саме той, хто максимально підходить під вимоги вакансії - він не буде вимагати підвищення на посаді і зарплати відразу після випробувального терміну.
Як не виглядати надкваліфікованим?
Втім, повністю підлаштовуватися під вакансію теж не варто. Якщо потрібен виконавець, а ви - натура ініціативна і творча, через пару місяців, а то й тижнів у вас може виникнути конфлікт з керівництвом, що призведе до чергового пошуку роботи.
Втім, якщо конкретна вакансія - робота вашої мрії, або ж вам чужі амбіції кар'єриста і ви хочете відпочити на простій роботі, є кілька варіантів не видатися занадто кваліфікованим. Можливо, доведеться трохи підчистити резюме. Як правило, туди заносять всі свої переваги і вміння - від володіння програмами (якими насправді ви користувалися кілька раз) до навичок організації святкових корпоративів. Велика кількість пунктів може відлякати працедавця, особливо, якщо він не має уявлення, що ховається за тими чи іншими абревіатурами або іноземними словами.
Крім того, у наймача може скластися враження, що компанія не гідна такого цінного кадра, і що вже точно озвучена сума винагороди йому не підійде. Безумовно, після такого роботодавець постарається знайти когось з більш простим резюме.
Цей метод стосується і біографії в цілому. Якщо якісь її факти можуть бути неправильно розтлумачені наймачем, краще опустити їх.
На завершення варто сказати, що якщо ви маєте намір шукати ідеальну роботу, а не ту, на якій потрібно себе пригнічувати і про щось умовчувати - ризикуйте. Ризикуйте, отримуючи відмови через надкваліфікацію в тому числі. Все одно рано чи пізно ви знайдете місце, де буде затребуваний саме ваш досвід.

www.ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад