Долаючи стереотипи

Людині, якій за 45, знайти роботу досить складно. Але в неї є великий плюс - її професійний і життєвий досвід, професійний ресурс, ґрунтовні знання у своїй спеціальності, напрацьовані зв’язки, професійна інтуїція, вміння співпрацювати і ділитися досвідом з молоддю. Також науковці зазначають, що неаби-яке прагнення здобувати нові знання з’являється в 40 років. Для цього нині створено всі умови. Адже згідно Закону України «Про зайнятість населення» ті, хто переступив 45-літній рубіж, мають можливість знову сісти за студентські лави, щоб безкоштовно освоїти нову професію чи підвищити кваліфікацію, отримавши ваучер на навчання.
Варто підкреслити, що ваучер не може бути виданим особам, котрі не досягли визначеного віку, не мають відповідного стажу роботи (більше 15-ти років), професійно-технічної або вищої освіти, є зареєстрованими безробітними у Державній службі зайнятості, а також в період перебування на обліку в територіальних органах як безробітні протягом останніх 5 років скористалися правом пройти перепідготовку за їх направленням. Вартість ваучера встановлюється в межах загальної суми оплати за весь період навчання, але не може перевищувати десятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 01.02.2015 – 12180 грн).
Пріоритетними є напрями: автомобільного господарства, промислового та цивільного будівництва, організації і технології ведення фермерського господарства, розведення та селекції тварин, ветеринарної медицини, бджолярства, захисту рослин, агрономії, агрохімії та ґрунтознавства, соціальна робота та сестринська справа. Також у рамках цього проекту можна опанувати інженерію програмного забезпечення, комп’ютерні системи та мережі, програмне забезпечення систем.
Вибір професії або спеціальності, форми та місця навчання здійснюється безпосередньо особою.
Навчання здійснюється на базі ПТНЗ і ВНЗ, підприємств, установ та організацій, які мають відповідну ліцензію чи свідоцтво на надання освітніх послуг для навчання.
Громадянину для отримання ваучера необхідно особисто подати заяву до центру зайнятості, а також надати паспорт, трудову книжку, документ про освіту, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від його прийняття). У разі, якщо трудова книжка знаходиться у роботодавця, особа надає її копію, засвідчену роботодавцем.
Більш детальну інформацію про порядок видачі ваучера можна отримати у центрі зайнятості за місцем проживання.

www.dcz.gov.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад