Як досягти успіху в мультимедійному наймі
Розібратися в тонкощах мультимедійного найма Work.ua допомагала Катерина Ковалевська, директор консалтингового агентства «Проф-консалтинг» і керівник комітету з навчання та розвитку асоціації «HR Forum».
Отже, в Україні в тій чи іншій мірі поширені 3 види мультимедійного найму.
1. Співбесіда по інтернету
Співбесіда в режимі онлайн за допомогою скайпу або за допомогою відеоконференцій вже звична для нас, а в мегаполісах це давно стало нормою. Цей спосіб допомагає:
переміщатися в просторі, тим самим економити багато часу і коштів рекрутерам, і шукачам;
бути присутнім на співбесіді кільком людям одночасно;
переглянути співбесіду знову (якщо записувати його за обопільною згодою, що важливо).
Правила успішного проходження співбесіди за допомогою скайпу такі ж, як і традиційної, за винятком кількох пунктів, які виділяє Катерина Ковалевська:
Місце, де буде знаходитися кандидат під час співбесіди, вкрай важливе. Якщо ви вирішили залишитися вдома, де і стіни допомагають, приберіть з огляду, простору все дуже особисте (м'які іграшки, безлад та інші можливі особливості). У громадському місці обстановка буде більш офіційною і рекрутер буде сконцентрований тільки на вас і не зможе зробити додаткові висновки з навколишнього оточення.
Інтернет-зв'язок, гарнітура повинні бути перевірені заздалегідь, щоб технічні збої не зіпсували загальне враження від бесіди.
Погляд. Дивіться в камеру і не реагуйте на себе в екрані, не скошуйте очі і не перевіряйте кожні 10 секунд, як ви виглядаєте в той чи інший момент.
2. Відеорезюме
Короткий ролик шукача, в якому проговорюються основні моменти з професійного життя. Це може бути самопрезентація, озвучений супровідний лист, якийсь креативний сюжет з вами в головній ролі, тільки не зачитане резюме з аркуша. Ролик повинен бути дещо довшим за презентацію, але все одно коротким, до двох хвилин, затягнуте відео мало хто догляне до кінця.
«Потрібно задуматися про створення живого резюме, якщо ви претендуєте на якусь медійну посаду, де зовнішність і оригінальність вкрай важливі, - радить Катерина Ковалевська. - Якщо добре володієте навичками публічних виступів, самопрезентації, і будете реалізовувати ці компетенції в роботі, тоді відеорезюме однозначно буде плюсом для вас».
Але є й недоліки такої креативної подачі резюме:
Відеорезюме варто продублювати класичним текстовим варіантом резюме, щоб можна було прочитати про вас інші деталі.
Початкові очікування від відео завжди високі і важливо зробити його якісно, що витратно.
Якщо ви сумніваєтеся, чи відправляти відеорезюме, є простий спосіб перевірки: якщо не хочете, щоб ваші друзі або родина дивилися це відеорезюме, значить краще не відправляти його зовсім.
3. Відеоінтерв'ю
З появою програм типу «джобекселлера» з'явилася можливість записувати відеоінтерв'ю. Алгоритм міні-інтерв'ю у зручний час для рекрутера і кандидата простий:
Рекрутер записує на відео або начитує на диктофон питання і відправляє кандидатові, який відгукнувся на вакансію.
Кандидат, коли йому зручно, записує свої відеовідповіді і відправляє файл поштою рекрутеру.
Рекрутер, коли йому зручно, переглядає і приймає рішення. Так він одержує не тільки відповіді, але і знайомиться з конкретною людиною.
За допомогою відеоінтерв'ю українські рекрутери практикують масовий пошук співробітників - вантажників, охоронців, касирів. Найголовніша його перевага лежить на поверхні - економія часу всіх учасників процесу найму.
Відеорезюме і відеоінтерв'ю поки не набирають великої популярності в Україні. Чому - пояснює Катерина Ковалевська:
«Те ж відеорезюме складно зробити красиво і якісно, потрібні витрати в плані ресурсів, щоб задовольнити високі очікування від відео. Легше все зіпсувати. Але тенденція до поширення мультимедійного найму все одно буде зростати, тому що все більше бажання бачити обличчя під час комунікацій, а технології дозволяють за допомогою одного смартфона створювати контент, постійно підвищуючи його якість».
Очевидно, що повністю реальну комунікацію мультимедійною не замінити. Але зростання її популярності ми ще будемо спостерігати. Так що не припиняйте шукати нові можливості і розширювати межі.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5848
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...