Які саме спеціальності користуються попитом у абітурієнтів
Українці вже не дивуються, що на ринку праці криза. Адже лише в Києві, за даними ООН, станом на лютий 2015 року зареєстровано понад 76 тисяч вимушених переселенців. А враховуючи складну фінансову ситуацію в країні, багато комерційних фірм вимушені або скорочувати штат працівників, або закриватися. Тому робочих місць залишається все менше й менше. Не дивно, що більшість молодих людей, аби підвищити шанси знайти хорошу роботу, намагаються вступати до вишів, а часто йдуть отримувати і другу вищу освіту.
Критерії, за якими потрібно обирати фах
Обираючи професію до вподоби, треба враховувати декілька складових, а саме: інтерес та хист майбутнього студента; наскільки важко знайти роботу за фахом; перспективність професії (чи буде обрана сфера розвиватись в Україні в наступні 5-10 років) та оплачуваність. Якщо людина обирає професію, яка досить гарно оплачується, але нецікава для неї, то досягти успіху в ній буде дуже важко. Адже немає нічого гіршого, ніж щоденно ходити на ненависну роботу. І навпаки, якою би цікавою робота не здавалась майбутньому спеціалістові, але якщо вона не дає можливості жити гідно, людині буде досить складно серйозно ставитися до такої праці.
Не дивно, що багато випускників українських вишів працюють продавцями у бутіках або офіціантами в ресторанах. Якщо передивитись вакансії сайтів пошуку роботи, то можна дійти висновку, що офіціантам пропонують заробітну плату в декілька разів більшу, ніж, наприклад, економісту без досвіду роботи або психологу.
За даними сайта Work.ua, роботодавці у сфері IT пропонують середню зарплату 7 630 грн, бухгалтерам та юристам обіцяють трохи менше — 5 тис. грн, але це тим претендентам, які мають досвід роботи не менше двох років. У продажах заробітна плата сягає близько 6,5 тис. грн. На сайті Центра зайнятості www.trud.gov.ua є багато вакансій для спеціалістів без досвіду роботи, проте й зарплата там невелика. Так, бухгалтерам, які нещодавно закінчили навчання, пропонують платню близько 1 500 грн. Зрозуміло, що людині з вищою освітою не дуже цікаво працювати за такі кошти, тож і шукають випускники гідної зарплати, а не реалізації за фахом.
Кращі освітні заклади столиці
Перший заступник міністра освіти Інна Совсун розповіла: «У поточному році для участі в основній сесії зовнішнього оцінювання зареєструвалось майже 289 тисяч осіб, це на 8 тисяч більше, ніж у 2014-му. Найбільшою популярністю серед учасників зовнішнього оцінювання у 2015 році користувались: українська мова і література, тест із якої складатимуть усі зареєстровані, історія України — 158,5 тис. осіб, математика — понад 146,7 тис. осіб».
Оскільки прийом документів у виші ще не розпочався, то прогнозувати, які спеціальності будуть користуватись найбільшим попитом серед абітурієнтів, можна за результатами вступної кампанії 2014-го. Так, за словами Інни Совсун, право, фінанси і кредит, облік і аудит, комп’ютерні науки, психологія, філологія, менеджмент, машинобудування, туризм — спеціальності-лідери у вступній кампанії 2014 року.
Рейтинг найкращих вишів, який опубліковано на сайті Освіта.ua:
— Київський національний університет ім. Т. Шевченка
— Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»
— Національний університет «Києво-Могилянська академія»
— Національний університет біоресурсів і природокористування України
— Національний авіаційний університет.
За рейтингом Освіта.ua, Університет економіки та права «Крок», Національна академія управління — кращі приватні вищі навчальні заклади столиці.
Розшукуються кухарі та кондитери
За словами Інни М’якоти, начальника відділу міського Центру зайнятості, на обліку в Центрі зайнятості стоять люди переважно з вищою освітою, а часто і з двома. А роботодавці шукають в більшості випадків працівників з робочими професіями. Виходить певний дисонанс.
Директор Київського міського центру зайнятості Віктор Сухомлин коментує: «Найбільш перспективними є професії в ІТ-сфері. Досить великі шанси мають випускники сільськогосподарських ВУЗів: грунтознавці, тваринники, технологи переробної промисловості. Пояснюється це тим, що Україна — країна зі значним потенціалом в аграрному напрямі. Є також перелік традиційних професій, які потрібні завжди — медичні працівники, інженерні спеціальності, будівельники, енергетики тощо. Завжди будуть затребувані і робітничі спеціальності, до того ж, таку роботу буде знайти простіше, ніж офісному працівнику».
Також в Центрі зайнятості розповіли, що найбільш затребувані фахівці у 2015 році такі: водій, продавець, контролер-касир, касир, лікарі за різними напрямками, інженери, менеджери за різними напрямами, сестра медична, кухар, вихователь дошкільного закладу.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5848
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...