Будьте терплячими після співбесіди з роботодавцем

Уявімо – ви шукаєте роботу, і от, співбесіда успішно пройдена. Залишилися дрібниці - дочекатися результатів. Начебто нічого складного в цьому немає, але, за статистикою, близько десяти відсотків претендентів відсіюються саме на цьому етапі. У чому причина?

Це відбувається тому, що частина шукачів зовсім не знає, як себе поводити після співбесіди. Телефонувати чи ні? Якщо так, то коли і скільки разів? Ці запитання починають мучити багатьох шукачів роботи відразу після того, як вони вийшли з кабінету майбутнього роботодавця.

Відразу слід зауважити, що, якщо роботодавець не відмовив відразу під час співбесіди, а взяв час подумати, необхідно чітко обумовити період, протягом якого він буде розмірковувати. Тому не соромтеся наприкінці розмови уточнити, коли буде відомий результат. Так само можна домовитися і про те, хто кому буде дзвонити - ви роботодавцю або він - вам. Якщо вирішено, що роботодавець вам передзвонить, скажімо, через тиждень, а дзвінка ви так і не дочекалися - зателефонуйте самі, але не раніше призначеного терміну.

Цілком можливо, що подібна тактика - не дзвонити претенденту, незважаючи на договір – своєрідний тест на зацікавленість. Подзвонить - значить, зацікавлений в роботі, відповідальний, і його можна сміливо брати на роботу. Не подзвонить - краще шукати когось іншого. Якщо під час телефонної розмови з’ясується, що рішення ще не прийнято, найкраще домовитися про новий термін, а не дзвонити роботодавцю щодня, з нетерпінням цікавлячись, що він вирішив. Взагалі, фахівці не рекомендують дзвонити роботодавцю надто часто - велика ймовірність, що того, хто так чинить, не приймуть на роботу, адже позитивне враження буде зіпсовано нетерплячістю і нав'язливістю.

Якщо ж ви не домовилися з роботодавцем про те, коли він прийме остаточне рішення, то доведеться самому вирішувати, коли поцікавитися результатами. Зазвичай, роботодавці розмірковують від тижня до декількох днів, тому оптимально було б передзвонити через три-чотири дні - і щоб роботодавець обдумати все встиг, і щоб ніхто інший не зайняв ваше місце.

Загалом, після співбесіди головне завдання шукача роботи полягає в тому, щоб, набравшись терпіння і витримки, дочекатися результатів, і не втратити при цьому віри в успіх. До того ж, час очікування можна витратити з користю - наприклад, взяти участь  ще у кількох співбесідах, щоб теж було з чого вибирати.

Успішного працевлаштування!


Черкаський обласний центр зайнятості.

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад