Як знайти кандидата мрії?

Нескінченний потік інформації, перевірка рекомендацій - всього цього можна уникнути при пошуку кандидата, якщо слідувати простим порадам. Вибрати ідеального претендента - легко!

У пошуках ідеального кандидата

Перш ніж вирушати на пошуки, визначте, яким він має бути. Проведіть колективну нараду, щоб скласти образ ідеального кандидата і зрозуміти, як ви його уявляєте. Освіта, досвід роботи і навички - ці якості завжди оцінюються при прийомі на роботу, але не потрібно обмежуватися тільки ними. Подумайте, що ще важливо для вашої компанії: вміння швидко приймати рішення, стресостійкість, робота в команді - і зверніть на це особливу увагу під час співбесіди.

Подумайте, чи необхідно вам наймати когось з боку? Можливо, серед ваших співробітників вже є той, хто ідеально впорається з новою посадою? Найчастіше люди звільняються через те, що у них немає можливості рости в компанії. Не припускайтеся подібної помилки, оголосіть про відкриту вакансію всередині компанії і подивіться, чи виявить хтось ініціативу. Тільки в тому випадку, якщо відповідного кандидата серед ваших колег немає, рухайтеся в пошуках далі.

Особливу увагу зверніть на складання посадової інструкції. Якщо ви правильно вкажете всі вимоги та можливі обов'язки, шанс, що відгукнуться потрібні шукачі, набагато вище. Опублікуйте цей документ разом з вакансією, щоб відсіяти невідповідних кандидатів.

Змініть формат співбесіди, складіть для інтерв'ю унікальні питання. Якщо ви вже визначилися з образом ідеального працівника, навіщо витрачати час на стандартні форми? Запропонуйте кандидату ситуації, в яких він може виявитися, і попросіть розповісти, як він вчинить і за допомогою яких навичок вирішить поставлене перед ним завдання. Не забудьте запитати про майбутні цілі шукача. Так ви зможете оцінити його працездатність і зацікавленість у вакансії.

Спробуйте відійти від звичного формату і запросіть на співбесіду інших співробітників компанії. Ви не єдиний, кому належить працювати з новою людиною, так дайте можливість потенційним колегам провести додаткове інтерв'ю, щоб зрозуміти, чи продуктивною буде подальша співпраця.

Не забудьте вказати особливі бонуси для співробітників. Навіть при конкурентоспроможній зарплаті додаткові пільги можуть вигідно виділити вас серед інших компаній. Нещодавно Forbs перерахував найцікавіші «халяви» минулого року: кімнати для відпочинку, безкоштовні обіди, абонемент до спортзали, заняття з йоги, додаткові вихідні та інші.

http://trud.gov.ua

 

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад