Що розповість рекрутеру ваш досвід роботи
Work.ua НЕ буде філософствувати на тему, скільки потрібно працювати в одній компанії. Не нам вирішувати настільки інтимне кар'єрний питання - ідеального стажу роботи просто не існує. Краще розберемо, про що думають рекрутери, коли бачать різний досвід роботи в резюме претендентів.
6 місяців або менше
Це ваш вибір або роботодавця?
За негласним загальним правилом, мінімальний стаж, який розглядають рекрутери уважно - хоча б один рік. Якщо стаж менше - у рекрутера постає питання: самі ви пішли або вам допомогли.
Реальність така, що ви могли швидше розібрати, що ця робота не для вас, потрапити під скорочення, отримати іншу більш привабливу пропозицію роботи і піти куди раніше року. В такому випадку на співбесіді або в супровідному листі правдиво поясніть причину звільнення, не загострюючи увагу на тому, що пропрацювали нетривалий термін. Замість цього розкажіть, чому змогли навчитися і чого досягти за такий короткий проміжок часу.
Один рік
Чи не «літун» кандидат?
Якщо у вас в резюме зазначений досвід роботи в один рік, а то й кілька досвідів такої тривалості, рекрутер запідозрить в вас «Джоб хопера» - «літуна», який на одному місці роботи довго не затримується. За результатами опитування, 43% роботодавців навіть не розглядають «літунів» в якості потенційний працівників. А дарма, бо такі люди часто стають хорошими працівниками, легко адаптуються, привносять новаторські ідеї в роботу.
Якщо ви точно не «літун», переконайте рекрутера, що робота в компанії дійсно цікава вам, що це не черговий стрибок для вас. Якщо ви дійсно схильні до частої зміни роботи - підкресліть, як готові застосувати наявний досвід на новій посаді. Іноді цінніше найняти генія на один рік, ніж посереднього працівника на два.
1-3 роки
Чи було підвищення?
Це переконливий досвід роботи на одному місці, за який у вас повинна б розширитися сфера відповідальності. Тому рекрутер буде шукати підтвердження того, що у вас було підвищення. Навіть якщо назва посади могла не змінюватися, відповідальність повинна б зростати. Якщо ні, то чому так сталося - вас все влаштовувало, не було куди рости або вам не давали просуватися? Готуйтеся давати відповіді на схожі питання рекрутера.
35 років
Чому вирішили піти саме зараз?
Такий стаж роботи прийнято вважати значним, враховуючи частоту, з якою люди змінюють зараз роботу. Такі працівники найчастіше йдуть, коли рости і розвиватися далі нікуди або коли хочуть кардинально змінити кар'єру.
Не соромтеся сказати в мотиваційному листі, що саме ви очікуєте від нової роботи. І якщо історія про кардинальну зміну роботи про вас - поясніть, як зважилися на цей крок і що вже встигли зробити для цього.
5-10 років
Цей кандидат нудний?
Рекрутер буде ретельно з'ясовувати, чому цінний і досвідчений кандидат вирішив змінити роботу і прийти в конкретну компанію. Паралельно він також буде припускати, що ви можете бути трохи нудним кадром. Але від цього не менш цінним.
Це не чіткі правила того, як рекрутер буде інтерпретувати різний стаж роботи, який бачить в резюме. Але в загальних випадках хід думок наймачів саме такий. Радимо готувати відповіді на ці питання вже в супровідному листі, щоб рекрутер не вигадував нічого зайвого і не приймав рішення на основі припущень. І, звичайно ж, будьте готові відповідати на них на співбесіді.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5848
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...