Як зробити будь-яке стажування максимально корисним для себе

Одними з основних цінностей будь-яких стажувань є отримання практичних навичок і досвіду, можливість попрацювати в компанії, в яку ви, можливо, не могли потрапити через брак досвіду. Крім того, вдале стажування може стати відмінним стартом для вашої кар'єри. Кілька простих порад, які допоможуть пройти стажування з максимальною користю для себе.

1. Вчіться у кожного члена команди

Будь-який фахівець, навіть той, який безпосередньо не пов'язаний з вашою сферою відповідальності, може стати корисним джерелом цінних знань. По-перше, ви ніколи не знаєте, в якій галузі вам доведеться працювати в майбутньому і які знання знадобляться. По-друге, розуміння роботи інших членів команди дозволить вам отримати більш комплексне уявлення про функціонування компанії або навіть галузі в цілому.

2. Не недооцінюєте маленькі завдання

Як правило, стажистам вкрай рідко довіряють серйозні завдання. При цьому маленькі завдання можуть здаватися занадто несуттєвими, через що ви можете швидко втратити інтерес до всього стажування.

Постарайтеся подивитися на це з іншого боку - будь-яке завдання є маленьким елементом великого пазла. Постарайтеся зрозуміти, як працює ця система, яку роль в ній виконуєте ви і інші члени команди. Навіть ці невеликі знання і навички можуть стати в нагоді в майбутньому. Крім того, скрупульозне виконання невеликих або рутинних справ в будь-якому випадку є можливістю показати себе відповідальним співробітником.

3. Поставтеся до стажування як до повноцінної роботи

Покажіть себе справжнім професіоналом. Поставтеся до стажування з усією серйозністю. Вчасно з'являйтеся у суді, не нехтуйте дрес-кодом і правилами компанії. Намагайтеся виконувати завдання якісно і не порушувати дедлайни.

4. Знайомтеся з людьми

Стажування - це не тільки можливість показати себе, але ще і відмінний спосіб завести корисні професійні знайомства. Не нехтуйте цим шансом. Намагайтеся знайомитися з колегами, обмінюйтеся контактами, розширюйте мережу контактів у Linkedin (можна також попросити залишити відгук про вашу роботу або підтвердити навички). Головною перешкодою в цій ситуації може стати ваша сором'язливість. Якщо ви серйозно налаштовані отримати від стажування максимум користі - постарайтеся від неї позбутися.

5. Ставте собі цілі

Ваша мета на стажуванні напевно більше, ніж просто запис в резюме. Подумайте, які ваші пріоритети на час стажування - познайомитися з великою кількістю фахівців, дізнатися, як працює компанія від «а» до «я», зарекомендувати себе, щоб в майбутньому спробувати отримати роботу в цій компанії? Розставивши пріоритети, вам буде простіше зрозуміти, що потрібно робити і як провести стажування продуктивно.

6. Задавайте питання

Не бійтеся здатися людиною, яка не має відповідної кваліфікації. Ваші колеги розуміють, що ви новачок. А питання - це ваш шанс отримати практичні знання та розширити розуміння своєї професії.

7. Аналізуйте

Будь-яка нова зайнятість завжди викликає багато вражень і емоцій. Однак постарайтеся також знайти час спокійно аналізувати нову роботу. Наприклад, виділіть трохи часу вранці або ввечері. Зіставляйте нові практичні знання з тими знаннями, які ви отримували раніше теоретично, подумайте над тим досвідом, який був у вас раніше, аналізуйте, які запитання треба поставити колегам, щоб більше дізнатися про роботу. Так ваше стажування буде максимально різнобічним та результативним.


http://blog.rabota.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад