5 простих способів полегшити самопочуття на робочому місці

Перехід від зими до весни, як і від осені до зими, - найбільш нестабільний час, коли збільшується навантаження на серце та судини. Особливо важко доводиться людям з судинною дистонією, артеріальною гіпертонією, ішемічною хворобою серця, атеросклеротичним пошкодженням кровоносних судин. У той же час і у відносно здорових трапляються напади головного болю, особливо якщо довго сидіти на одному місці, фактично не рухаючись. Як допомогти собі в офісі, коли немає можливості прилягти або погуляти на свіжому повітрі? «КП» зібрала поради фахівців.

Випий чаю, цар

Якщо відчуваєте, що перед очима замиготіли чорні мушки, а у вухах противно задзвеніло, ослабли руки - значить, у вас впав тиск. Швидка допомога при такому стані - кухоль міцного чорного солодкого чаю. Не кави, зауважте, хоча кава теж здатна короткочасно підвищити тиск, але при цьому може викликати спазм судин.

До чаю добре б додати бутерброд: чорний хліб з вершковим маслом і сиром. У сирі - ідеальне для підвищення тиску співвідношення жиру та солі. А масло допоможе вітамінам В з хліба і кальцію з сиру швидше засвоїтися.

Курага ти моя, курага...

Будь-які сухофрукти, але особливо курага та родзинки - відмінний засіб для підвищення рівня глюкози в крові без серйозних наслідків для фігури. Сухофрукти не тільки контролюють тягу до солодкого, але і допомагають поліпшити пам'ять. А також регулюють перистальтику кишківника. Крім того, курага містить необхідний для серця калій.

Цілюща крапелька м'яти

М'ята - відмінний спазмолітик. Якщо ви любите м'ятний чай - чудово, перепади тиску вам майже не загрожують. Але все ж краще прикупити настоянку м'ятних крапель (продаються в будь-якій аптеці). Якщо відчуваєте, ніби ваш потилицю закували у вогняне кільце, капніть буквально 3-5 крапель в півсклянки води. Випийте невеликими ковтками і посидьте пару хвилин, прихилившись потилицею до стіни і закривши очі. М'ята м'яко зніме спазм, а очі відпочинуть від напруги.

Якщо ви знаєте, що тиск у вас знижений, то вибирайте настоянки женьшеню, елеутерококу, лимонника, глоду. Спробуйте поекспериментувати, щоб підібрати свій препарат, але не захоплюйтеся: між прийомами крапель повинно пройти не менше двох годин.

Вушні радості

Якщо відчуваєте, що працездатність на нулі, спробуйте сильно помасажувати мочки і вушні раковини. На вухах безліч біоактивних точок, тиск на які допоможе підбадьорити організм. Ця вправа добра і вранці - прокинетеся значно швидше!

При нападі нудоти і запамороченні спробуйте з силою помасажувати мізинці - це допоможе нормалізувати тиск.

Хребет, рівняйсь-струнко!

Основна проблема людей, які постійно сидять - затерплі м'язи шиї. Через це порушується кровопостачання мозку, погіршується пам'ять.

Спробуйте хоча б раз на годину випрямити спину. А ще краще встати і притулитися до стіни, торкнувшись її п'ятами, сідницями, плечима та потилицею. Так ви відразу відчуєте, в якому зігнутому стані сиділи. Постійте так хоча б хвилину. А потім з силою натисніть на точки, розташовані на потилиці по обидві сторони хребта біля самого волосяного покриву. Помасажуйте ці точки і ви відчуєте, що голова стала легшою.

Побільше яскравих фруктів

У дні нестабільного тиску намагайтеся вживати побільше яскравих, особливо синіх, фруктів і овочів. Наприклад, яблука та сливи. Вони містять багато пектину, який пов'язує холестерин в кишечнику і сприяє виведенню його з організму. Буряк також успішно бореться з підвищеним холестерином. Тільки без майонезу! І бажано в печеному вигляді.


http://thekievtimes.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад