Дружба з колегами – шкода чи користь
Працювати в колективі та триматися від усіх осторонь так само дивно, як сидіти на березі моря і не доторкнутися до води. Спілкуючись з працівниками, кожен день ви дізнаєтеся щось нове, ділитесь своїм досвідом і просто можете обговорити нагальні питання. Звісно, можна працювати й поодинці, не заводити близьких знайомств і цуратися спілкування. Але тоді вам буде складно швидко та продуктивно вирішувати завдання, які виходять за рамки вашої компетенції.
Наскільки близьким повинно бути спілкування між колегами, і чи варто переходити грань між роботою та особистим життям?
Дружба – роботі не перешкода
Здорова, дружня атмосфера на роботі – це прекрасно. У колективі, де є взаємовиручка та приятельські стосунки, працювати значно приємніше, ніж у нудній конторі. Завівши друзів на роботі, ви отримуєте декілька незаперечних переваг:
-
ви знаєте, що вас завжди підтримають, допоможуть у скрутну хвилину, вислухають ваші проблеми та підкажуть, як діяти в критичній ситуації;
-
ваші друзі завжди з вами, а значить, робота приносить радість і позитивні емоції;
-
всі корпоративи та професійні свята проходять у приємній атмосфері. У колі однодумців завжди весело та цікаво.
Зворотній бік медалі
І все було б добре, якби не одне але. Як не банально, але від любові (або в нашому випадку від дружби) до ненависті лише один крок. І вчорашні кращі друзі в один момент можуть виявитися справжніми ворогами. В такому випадку неминучі образи, сварки та навіть відкрита війна. А коли в колективі починається розлад, працювати стає нестерпно.
Іншим людям доводиться так чи інакше займати одну з конфліктуючих сторін, когось підтримувати або, навпаки, ігнорувати. Результат таких дій неодмінно позначиться на ефективності всього колективу. А якщо плани перестануть виконуватися, це навряд чи сподобається керівництву.
Ще один момент, який не варто випускати з уваги, – це обговорення особистих тем з колегами. Ви довіряєте їм свої таємниці, які навряд чи хотіли б надати розголосу. Якщо дружба закінчується, секрети можуть стати надбанням громадськості, а ви – ізгоєм у колективі.
І що ж робити?
8 з 24 годин ми проводимо на роботі. І якщо ця робота приносить задоволення, в тому числі від спілкування з колегами, то ми відчуваємо себе трішки щасливішими. Всім приємно перебувати в колі близьких людей, на яких можна покластися. Тому якщо у вас є можливість подружитися з колегами, обов'язково скористайтеся нею.
Головне пам'ятайте, які теми можна обговорювати на роботі. Якщо ви не впевнені, що можете до кінця довіряти людині, дотримуйтесь якоїсь дистанції у спілкуванні з нею. Не будьте для всіх відкритою книгою, щоб потім не стати жертвою власної балакучості.
Жити без довіри та спілкування з людьми складно та нудно. Тому бажаємо обзавестися справжніми та відданими друзями на роботі, але при цьому не втрачати пильності!
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5838
5239
282
31
135
4
141
3
133
0
137
0
142
2
179
5
Робота в Кам'янці-Дніпровській
147
1
135
1
369
71
134
1
134
2
143
1
145
1
135
0
148
1
136
0
149
6
133
0
144
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Запоріжжі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 22000 грн.
Hitjob.zp.ua
- 9742 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...